9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Вересня, 2023

В Україні електрокари позбавлять від податків і акцизів

blankНа українському ринку автомобілів грядуть грандіозні зміни. Якщо Верховна Рада прийме законопроект “Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання розвитку галузі електричного транспорту в Україні”, до 2020 року близько 15% продажів авто доведеться на електрокари.

Про це заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян. Передає finance.ua

Для стрімкого розвитку ринку ми плануємо тимчасово, до 1 січня 2023 року звільнити від ПДВ імпорт і подальші поставки електричного транспорту, а також зарядних станцій. Також ми звільняємо такий транспорт від сплати акцизу. Тут ми не торкаємося електробуси, оскільки це єдиний, крім тролейбусів, вид колісного електротранспорту, який ми хоч і повільно, але робимо в Україні, – розповів Омелян.

За словами чиновника, після того, як на шостому році повернеться імпорт ПДВ на електромобілі, вітчизняне і локалізоване стратегічними інвесторами виробництво електротранспорту залишиться конкурентною в плані ціни.

Це також відбудеться тимчасово, до 1 січня 2028 року скасування імпортного ПДВ на комплектуючі до електротранспорту та зарядних станцій. На цьому етапі ми припускаємо початок масового виробництва електрокарів в Україні. Нарешті, третій компонент реформи передбачає тимчасове, до 1 січня 2033 року введення нульової ставки ПДВ на вироблений в Україні електричний транспорт, комплектуючі до нього, зарядні станції і комплектуючі до них, – пояснив глава Мінінфраструктури

Останні новини:

Зараз читають