9.5 C
Alba Iulia
Середа, 8 Лютого, 2023

В Таджикистані на Рогунській ГЕС запустили другий український гідрогенератор (фото)

На Рогунській ГЕС запущено другий гідроагрегат з гідрогенератором виготовленим на заводі «Електроважмаш» (Харків).

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Ukraine News Today.

“Спеціалісти заводу провели технічний нагляд при його монтажі, пуско-налагоджувальні роботи та випробування”, – йдеться в повідомленні.

Номінальна потужність гідрогенератора – 400 МВт, після набору проєктної висоти водосховища та реконструкції гідроагрегату вона складе 630 МВт.

Рогунську ГЕС почали будувати в 1976 році, але з розпадом СРСР будівництво ГЕС було законсервовано. 8 травня 1993 року верхова будівельна перемичка була розмита потужним паводковим потоком, тунелі та машинний зал були частково затоплені.

У 2004 році було підписано угоду між урядом Таджикистану і компанією «Русал» про добудову ГЕС. На кошти «Русала» було створено техніко-економічне обґрунтування проєкту, проведено ряд робіт на майданчику ГЕС (зокрема, осушений машинний зал). Однак сторонам не вдалося узгодити ряд принципових особливостей проєкту, зокрема висоту греблі, а також її тип («Русалом» пропонувався варіант бетонної дамби висотою 285 м), і у вересні 2007 року Таджикистан офіційно розірвав угоду з «Русалом».

29 жовтня 2016 року було перекрите річище річки Вахш, що поклало початок відновленню будівництва греблі Рогунської ГЕС. Потужність станції складе 3,6 ГВт, що зробить ГЕС найбільшої в Центральній Азії.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають