9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 17 Травня, 2022

В разі закупівлі електровозів Alstom локалізація їх виробництва в Україні може скласти лише 15%

Міністерство інфраструктури України повідомило, що орієнтовний рівень локалізації локомотивів, переговори про закупівлю яких ведуться з французькою компанією Alstom, становить 15%.

Про це, як заявив заступник голови комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, йдеться в офіційній відповіді МІУ на його депутатське звернення, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

“Французький концерн Alstom постачає свої потяги в Іспанію з локалізацією 80%, а Україні пропонує 15% місцевої складової”, – зазначив нардеп.

Кисилевський нагадав, що нещодавно в ЗМІ з’явилася інформація, що Україна готує контракт на закупівлю електровозів у компанії Alstom. Документ може бути підписаний під час візиту президента Еммануеля Макрона в Україну. Посол у Франції Вадим Омельченко заявив, що контракт передбачає локалізацію виробництва в Україні.

Водночас в кінці березня стало відомо, що Alstom поставить іспанському національному залізничному операторові Renfe 152 електропоїзди X’Trapolis з локалізацією 80%. Це означає, що понад 80% комплектуючих для цих поїздів французька компанія закупить в іспанських підприємств.

“Україна має повноцінну галузь виробництва залізничного транспорту. Вона не виробляє зараз своїх вантажних локомотивів, але здатна за даними Федерації роботодавців забезпечити локалізацію імпортних локомотивів на рівні 50-55% з подальшим збільшенням цього показника протягом 2-3 років”, – підкреслив Кисилевський.

За його словами, локалізацію випуску локомотивів в Україні можуть здійснювати як приватні компанії – Крюківський вагонобудівний завод, Миколаївський тепловозоремонтний завод, так і державні – Львівський локомотиворемонтний завод, Запорізький електровозоремонтний завод, Полтавський тепловозоремонтний завод, Дніпровський електровозобудівний завод.

“Українські виробники залізничного транспорту проходять, ймовірно, найгірший період за всі роки незалежності. Так, на Крюківському вагонобудівному заводі, флагмані галузі, за січень-лютий виготовлено всього 70 вантажних вагонів – це в 6 з гаком разів менше, ніж за січень-лютий минулого року. В цілому по Україні, згідно з даними Держстату, випуск вантажних вагонів і платформ в січні-лютому 2021 року впав на 75%, тобто в 4 рази, в порівнянні з січнем-лютим 2020 року – до 184 одиниць”, – підсумував парламентарій.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають