9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 19 Серпня, 2022

В Одесі в цьому році планують побудувати чотири електробуси (фото)

Електробуси, а вірніше тролейбуси з автономним ходом, побудують силами КП «Одесміськелектротранс» на базі чеських тролейбусів «Skoda 21Tr».

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Пасажирський транспорт.

Одеський електробус, який побудований на базі тролейбуса «Skoda 21Tr» в суботу, 4 травня 2019, року презентували на «Першому Одеському екофестивалі», який проходив в парку імені Шевченка. Цей електробус викликав великий інтерес серед відвідувачів екофестивалю. Про нього розповів заступник директора комунального підприємства Костянтин Кравцов.

Про плани збільшити парк електробусів з динамічною зарядкою повідомляють в прес-службі КП «Одесміськелектротранс». Перша така машина була побудована ще в минулому році на базі частково низкопольного чеського тролейбуса «Skoda 21Tr». Вперше він перевозив пасажирів в листопаді минулого року в рамках святкування Дня народження одеського тролейбуса. Підприємству знадобилася значна кількість часу, щоб сертифікувати нову машину, яка отримала найменування моделі «Шкода-21TR КВП Од» і після сертифікації може бути допущена до пасажирських перевезень в Одесі.

Ще чотири електробуси побудують шляхом капітального ремонту та переобладнання ще чотири чеські тролейбуси «Skoda 21Tr», які знаходяться на балансі КП «Одесміськелектротранс». Після цього збірку електробусів (тролейбусів з автономним ходом) проводитимуть вже на базі нових кузовів. Одеський електробус «Шкода-21TR КВП Од» має запас автономного ходу від акумуляторних батарей в 50 кілометрів, тому зможе обслуговувати досить довгі маршрути, де на частини траси немає контактної мережі.

Зауважимо, що тролейбуси з автономним ходом зараз вважаються вельми прогресивним видом транспорту. Устаткування тролейбусів тяговими акумуляторними батареями відкриває для цього виду транспорту нові перспективи, хоча раніше тролейбуси вважали в Європі такими, що вже віджили своє як вид транспорту. В Україні тролейбуси з автономним ходом вже працюють в Краматорську, Рівному та Чернівцях. Закупити дюжину тролейбусів з автономним ходом хоче і Дніпро в рамках тендеру ЄБРР щодо закупівлі нових тролейбусів. Між іншим, тролейбуси БКМ 321, які Одеса в минулому році придбала за кредитні кошти ЄБРР, також мають функцію автономного ходу, проте не від тягових акумуляторів, а від дизельного генератора.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають