9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 6 Жовтня, 2022

В Одесі оголошено тендер на закупівлю першого електробуса, передбачено закупівлю 35 штук

У міській програмі розвитку електротранспорту передбачено закупівлю 35 електробусів

В системі Prozorro був оголошений тендер на закупівлю для КП “Одесміськелектротранс” першого електричного автобуса і зарядної станції до нього. На це передбачається витратити 14,5 мільйона гривень. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на traffic.od.ua

Відповідно до технічних вимог замовника, [wiki]електробус[/wiki] повинен мати запас ходу від акумуляторів не менше 120 кілометрів, і час повної зарядки 2-2,5 години від зовнішнього зарядного пристрою і до 5 годин від вбудованої “зарядки”. Акумулятори – літій-залізо-фосфатні, ємністю мінімум 190 [wiki]КВт[/wiki]/год. Окремо зазначено, що тяговий електродвигун змінного струму повинен бути вбудований в провідний задній міст, використання карданного валу не допускається. Власне вбудований зарядний пристрій повинен мати потужність не менше 80 кіловат.

За компонуванні це повинен бути повністю низькопідлоговий автобус звичайної довжини (11,5-12 метрів) з трьома дверима і системою “кнілінгу” (нахилу корпусу на зупинках). У салоні повинно бути не менше 30 сидячих місць, з яких не менше 14 – на низькому підлозі, без будь-яких сходів або підйомів до них. Загальна пасажиромісткість електробуса – до 75 осіб. Менша загальна місткість порівняно з автобусами або тролейбусами таких же габаритів пояснюється необхідністю меншого навантаження для збереження енергії акумуляторів.

Для комфорту водія і пасажирів передбачений кондиціонер і кабіни водія, і салону. Також у вікнах повинні бути кватирки для природної вентиляції.

Корпус електробуса повинен бути виготовлений з нержавіючої сталі і мати гарантований термін служби в 15 років.

Зовнішня зарядна станція, яка закуповується в комплекті з першим електробуси, істотно збільшує вартість. Однак, при збільшенні кількості електробусів, вона буде використовуватися всіма наявними електробуси в порядку черги.

У міській програмі розвитку електротранспорту передбачено закупівлю 35 електробусів для перших двох маршрутів – по вулиці Балківській від Пересипського моста на Черемушки і на селище Котовського. Згідно зі змінами в програмі, лише 10 з них будуть закуповуватися за кошти міського бюджету, решта 25 за кошти європейських кредитів. Перший же електробус стане свого роду технічним експериментом для одеських транспортників.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають