9.5 C
Alba Iulia
Середа, 8 Лютого, 2023

УЗ отримала п’ять вагонів класу “люкс” від українського виробника (фото)

АТ “Укрзалізниця” прийняла партію з 5 пасажирських вагонів класу “люкс”, виготовлених кременчуцьким “Крюківським вагонобудівним заводом” та закуплених за кошти державного бюджету.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

У компанії заявили, що це перші вагони СВ, отримані “Укрзалізницею” від вітчизняного виробника у рамках програми “Велике будівництво”.

Загалом на цей час КВБЗ поставив компанії 20 нових пасажирських вагонів за програмою, усі попередні партії складалися із купейних вагонів.

“Це вже 20-й вагон, який ми отримали від КВБЗ. Це випередження графіка, оскільки ми планували отримати 10 вагонів лише до кінця січня. Як відомо, у рамках програми “Велике будівництво” ми маємо контракт на 100 нових спальних вагонів з українським виробником. Усі ці вагони ми отримаємо до середини наступного року, і вони поїдуть за новими маршрутами. Перші 10 вагонів поїхали маршрутом Маріуполь-Рахів, друга партія поїде сьогодні за маршрутом Київ-Ужгород”, – розповів голова правління УЗ Олександр Камишін.

blank

Так, 5 вагонів СВ із нової партії, а також 5 купейних вагонів, отриманих раніше, вирушили до першого рейсу 30 грудня у складі поїзда №299 Київ-Ужгород. За словами керівника пасажирської вертикалі УЗ Олександра Перцовського, місця у нових купейних вагонах цього поїзда було розкуплено за лічені дні після відкриття продажів.

“На сьогодні всі купейні місця розпродані, і зараз пасажири докуповують місця у вагонах класу “люкс”, – повідомив Перцовський перед відправленням поїзда.

УЗ уточнили, що серед переваг нових вагонів – збільшений обсяг багажного відділення, системи відеоспостереження у загальних зонах вагонів, пеленальні столики, розетки та USB-порти біля кожного спального місця, а також сучасна система кондиціювання повітря.

blank

Перспективи нових замовлень

За словами президента КВБЗ Володимира Приходька, завод розраховує не лише побудувати заявлені 100 вагонів до середини 2022 року, а й взяти участь у наступних тендерах УЗ.

“Ми поставили 10 вагонів понад планом, тому що розуміли, що дуже важливо проявити себе напередодні бюджету на 2022 рік, який визначає перспективу та порядок замовлення нових пасажирських вагонів крім першої сотні, яку ми повинні завершити в середині 2022 року. Ми розуміли, що депутати уважно стежать за тим, як розвивається програма. Ми сподіваємося, що наші вагони вам сподобаються і незабаром УЗ оголосить тендер на контракт щодо будівництва наступної сотні вагонів”, – зазначив Приходько.

blank

Загалом, за словами Камишіна, УЗ має намір упродовж найближчих трьох років оновити пасажирський парк 500 новими вагонами, тоді як потреба компанії становить понад 1,5 тис. вагонів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають