9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 4 Грудня, 2022

Уряд залучив 500 мільйонів євро для будівництва заводу Stadler в Україні та оновлення рухомого складу

26 серпня в присутності президента України Володимира Зеленського був підписаний Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством інфраструктури України, АТ “Укрзалізниця” і Stadler CIS AG, Stadler Rail AG (Швейцарія) і Швейцарським агентством зі страхування експортних ризиків SERV, який визначає основи співробітництва та механізм спільної роботи сторін з питань розвитку сектора залізничного транспорту України.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

“Вперше в історії на державному рівні залучається експортне фінансування зі Швейцарії, яке буде направлено на розвиток залізничного транспорту України, зокрема оновлення парку поїздів”, – цитують в ОП виконавчого директора Stadler CIS AG Олександра Люфта.

Підписання документа дає старт відкриттю експортного фінансування Швейцарської Конфедерації для України. Кошти в обсязі до 500 млн євро підуть на розвиток сектора залізничного транспорту.

В Офісі президента особливо акцентували, що “співпраця передбачає не просто закупівлю потягів, а й локалізацію виробництва Stadler завдяки будівництву нового заводу на території України”.

За словами міністра інфраструктури Олександра Кубракова, в рамках співпраці з Stadler в рамках проєкту City Express заплановано закупити 30 приміських електропоїздів виробництва цієї компанії для Києва, ще 30 будуть розподілені між Харковом та Дніпром.

Крім того, в меморандумі йдеться про 20 нових регіональних електропоїздів і 10 електропоїздів дальнього сполучення виробництва Stadler для оновлення рухомого складу “Укрзалізниці”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають