9.5 C
Alba Iulia
Середа, 8 Лютого, 2023

«Укренергомашини» виготовлять три агрегати для Дністровської ГАЕС

АТ «Українські енергетичні машини» («Укренергомашини») після приєднання «Електроважмашу» зможе виконувати постачання трьох гідроагрегатів №№ 5, 6, 7 Дністровської гідроакумулюючої електростанції без проведення тендеру.

Про це заявив в. о. генерального директора «Електроважмашу» Віктор Бусько, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на GMK center.

Верховна Рада на засіданні 2 грудня ухвалила законопроєкт №6273 за основу, який постановляє до 1 жовтня 2022 року здійснювати закупівлю робіт для забезпечення будівництва Дністровської ГАЕС за допомогою переговорної процедури купівлі.

Відповідно до заяви Віктора Буська, розміщеній на сайті підприємства, розроблений законопроєкт дозволить «Укренергомашинам» після приєднання «Електроважмашу» здійснювати постачання трьох гідроагрегатів Дністровської ГАЕС за спрощеною процедурою.

Цей контракт завантажить цехи підприємства роботою на 3,5-4 роки вперед. Перший транш піде на закупівлю матеріалів та запуск виробництва.

«Побудова ще трьох блоків Дністровської ГАЕС – знаковий проєкт, бо держава отримає додаткові потужності та зменшить залежність від імпортерів електроенергії. Це ті балансуючі потужності, яких так не вистачає Україні. Крім того, не варто забувати, що це «зелена» енергетика, без втрат навколишнього середовища», – повідомив Віктор Бусько.

Він зазначає, що «Електроважмаш» натомість має намір взяти участь у добудові третього енергоблока Хмельницької АЕС.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають