9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 2 Жовтня, 2023

Український стартап COOLON MOTORS розробив та виготовляє баггі для військових

Український проєкт з розробки електротранспорту COOLON MOTORS створив та виготовляє баггі для потреб захисників.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на сторінку у Facebook СЕО проєкту Віталія Бризгалова.

“Ми аналізуємо та вивчаємо потреби війскових. Зкооперувавшись з місцевими волонтерами, визначили неабияку проблему у “специфічному” транспорті. Отримали запит на постачання з передової південного напрямку. “Автівки” потрібні для швидких “подорожей” поза межами доріг, за “нуль”, для ефективної доставки імпортних і відчизняних ПТУР подарунків. Тому заручилися підтримкою команди, враховуючи наявний досвід та обладнання, почали робити COOLON-CTRLz”, – пише він.

Баггі COOLON – CTRLZ зроблений із робочих деталей звичайних старих автівок та має зовсім нескладну модель. Характеристики: 10 літрів на 100 кілометрів, максимальна швидкість до 160 кілометрів на годину. Тиждень пішов на розробку і збирання автівки, а ще тиждень на розробку міношукача. В роботі брало участь 10 чоловік.

Наразі вже завершені випробування та автівки готові до роботи. Всі матеріали купувалися власним коштом, тож інженерам потрібно близько 600 тисяч гривень для швидкого виробництва 10 баггі. Кажуть, що невелика серійність потрібна для пришвидшення збірки.

Також ведуться роботи над електричною версією. Потужність невелика, ємність невелика, вартість значно більша, однак конструктори працюють відповідно запиту на саме таку машину.

Зараз продовжується збір коштів та матеріалів на виготовлення баггі та розробку нових проєктів, оскільки потреба у таких авто величезна.

До повномасштабного вторгнення стартап займався розробкою електровантажівок та планували побудувати завод у Львові.

Останні новини:

Зараз читають