9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

Українські інженери створили автожир для аграріїв

Компанія “Гіропракт” на виставці AgroComplex 2019 показала свою розробку — гвинтокрилий літальний апарат Сапфір. Для створення підіймальної сили “Сапфір” використовує несучий гвинт — ротор, що вільно обертається в режимі авторотації.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Tractorist.ua

Такий автожир літає на принципі авторотації — перед польотом він розкручується, потім цей ротор вимикається і вже за рахунок того, що задній гвинт штовхає основний верхній ротор, набирає обертів і починає підійматися. Щоб летіти, автожиру достатньо або рухатися вперед, або знижуватися.

Літальний апарат “Сапфір” призначений для огляду і контролю сільськогосподарських угідь, біозахисту рослин, моніторингу доріг і комунікацій.

Ємності баку «Сапфіра» вистачає щоб обробити 35 га при витраті рідких добрив 5 л/га. За годину апарат може обробити понад 100 га.

На представленому автожирі встановлений автомобільний двигун, який був перероблений в авіаційний. Ми використали головку циліндрів і циліндри, а все інше повністю перероблювалося. Також наша компанія може встановити авіаційні двигуни Rotax і  WellPower, — пояснив пілот-інструктор фірми «Гіропракт» Владислав Богославський.

blank

Вартість “Сапфіру” становить $40 тис. без обладнання та $50 тис. з обладнанням для обробки полів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають