9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 4 Грудня, 2022

Українське підприємство представило унікальний аварійно-рятувальний автомобіль САРМ-В (фото)

Відоме українське підприємство «Валідус Спецавто» виготовило спеціальну аварійно-рятувальну машину CАРМ-В у рамках виграного тендеру, оголошеного Німецьким товариством міжнародного співробітництва – Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ).

Літера “В” в індексі новинки позначає “важкий” – машина належить до важкого типу САРМ. Це спеціальні транспортні засоби, що створюються на базі вантажних автомобілів підвищеної прохідності, а також гусеничних шасі для проведення рятувальних робіт, пов’язаних із ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру. Ці машини здатні працювати у важкодоступних місцях (заболочених, затоплених, засніжених та ін.) для пошуку та евакуації потерпілих, надавати їм долікарську допомогу, а також проводити радіаційну та хімічну розвідку.

blank

САРМ-В призначена для забезпечення дій рятувальників у кількості 4-7 осіб. У нашому випадку машина виконана на повнопривідному шасі Tatra Terra (6х6) і відрізняється значним набором аварійно-рятувального обладнання. Останнє розміщено індивідуально та закріплено за допомогою легко змінних фіксаторів типу Velcro та металевих застібок. Висувні платформи та ящики оснащені обмежувачами та фіксаторами.

blank

До комплектації машини входить набір різного гідравлічного інструменту (різак, розтискання, домкрат), включаючи ручний – для відкриття дверей, маслостанція, комплект для порятунку за допомогою ланцюгів. Зазначимо кілька пневматичних підіймальних подушок (з тиском 8.0 бар) вантажністю 33 та 55 т, а також 24 т (з тиском 1.0 бар).

blank

Крім того, машина оснащена гідравлічним краном-маніпулятором в задній частині, висувними трисекційними сходами, бензорізом, бензопилою, автономною електростанцією, електроперфоратором, малогабаритним електричним акумуляторним різаком, дисковою гідравлічною пилкою, відбійним молотком, гідравлічною помпою, пожежним рукавом Д-50 комплектом діелектричного інструменту.

blank

І це ще далеко не все обладнання. До цього слід додати вогнегасники, дихальний апарат (балон високого тиску), медичні носилки, мобільну освітлювальну установку в комплектації з АКБ, тепловізійну камеру, систему GPS навігації та відео реєстрації, цифрові радіостанції та багато іншого.

blank

CАРМ-В разом з іншими машинами «Валідус Спецавто» – САРМ-С на шасі MAN TGE, аварійно-рятувальним Ford Transit та лісопатрульним комплексом на базі пікапа Ford Ranger – брав участь у демонстраційному показі Rescue Days Ukraine 2021, що проходив з вересня до 01 жовтня.

blank

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають