9.5 C
Alba Iulia
Середа, 20 Жовтня, 2021

Україна та Литва розвиватимуть спільні інфраструктурні, агропромисловості, машинобудівні проекти

 • Серед пріоритетних проектів співпраці між Україною та Литвою мають бути проекти у сфері агропромисловості, машинобудування, розбудови цифрової інфраструктури, ІТ-проектів, наукової та туристичної взаємодії.

  Про це повідомив перший віце-прем’єр-міністр – міністр економрозвитку Степан Кубів, передає прес-служба міністерства. Передає Агравері.

  Прем’єр-міністр Литовської Республіки Саулюс Скверняліс відзначив значний прогрес України у розкритті власного експортного потенціалу, розвитку міжнародної торгівлі, реформах у економіці, соціальній сфері та багатьох інших галузях.

  «Ми щиро радіємо успіху реформ в Україні. Але потенціал торгівлі та економічної взаємодії, на нашу думку, є недостатнім. Його треба і варто розвивати, зокрема, у рамках Українсько-литовської міжурядової комісії, яка скоро пройде у Вільнюсі. Також треба посилювати взаємодію щодо культурних, туристичних проектів. Тож заохочуємо подальші реформи в Україні і готові вас у цьому підтримувати та всебічно сприяти», ― підкреслив Скверняліс.

  Кубів також додав, що серед пріоритетних проектів співпраці між Україною та Литвою мають бути проекти у сфері агропромисловості, машинобудування, розбудови цифрової інфраструктури, ІТ-проектів, наукової та туристичної взаємодії.

  «Особливо цінним є литовський досвід у сфері альтернативної, зеленої енергетики. Вітрові та сонячні електростанції ― це проекти, де Литва досягла успіху, відтак ми будемо раді використати цей досвід під час реалізації аналогічних українських проектів», ― наголосив Кубів.

  Він також відзначив стратегічно вигідне положення України та Литви на перетині світових торговельних шляхів.

  «Крім залучення інвестицій ми бачимо значні можливості для спільних проектів для використання інфраструктурного та логістичного потенціалу наших країн. Нарощування транзитних перевезень вантажів та розширення географії перевезень у напрямку Балтійське море-Чорне море, особливо з огляду на можливість його поєднання з проектом “Новий шовковий шлях” та створенням транспортного коридору Балтійське море-Чорне море-Каспійське море», ― підкреслив Кубів.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  На підприємстві у Новомосковську відкрили новий соєпереробний цех

  У Новомосковську на Дніпропетровщині відкрили новий соєпереробний цех, розташований на заводі з виробництва кормів "АГРО КОМ".

  На розвиток та розбудову українського флоту витратять 1,3 мільярда фунтів британського кредиту

  Половина коштів з кредитних 2,5 мільярдів фунтів стерлінгів (2,7 млрд дол.), які Велика Британія надає Україні, піде на посилення українського флоту.

  Аудит ЄС підтвердив дієвість системи державного контролю якості молочних продуктів

  Єврокомісія завершила аудит офіційного контролю над виробництвом та сертифікацією молока та молочних продуктів з України, які призначені для експорту до Європейського Союзу.

  У Миколаєві побудують нову дорогу до морського порту

  У Миколаєві розробляється проєкт будівництва дороги в Миколаївський морський порт, яка пройде під Широкобальським мостом.Про це повідомив міський...

  Витрати на виробництво сільгосппродукції в Україні збільшились на третину

  У січні-серпні 2021 року витрати на виробництво сільськогосподарської продукції в Україні виросли на 35,6%, у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року (у...

  Метінвест подарував ЦГЗК новий пасажирський автобус

  На ПАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» з'явився новий пасажирський автобус Otokar Territo U. Це подарунок співробітникам від генерального директора Групи Метінвест до ювілею...

  Передане Україні науково-дослідне судно “Belgica” увійшло у Чорне море

  Науково-дослідне судно України “Belgica” увійшло у Чорне море і взяло курс на Одесу. Прибуття судна очікується протягом найближчих днів.

  АМПУ спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку профінансують підготовку проєктів концесії в порту Чорноморськ

  19 жовтня було підписано договір між Міністерством інфраструктури України, Європейським банком реконструкції та розвитку і ДП "Адміністрація морських портів України" щодо підготовки...

  Зараз читають

  У системі “СЕТАМ” виставили на продаж заарештований буксир-штовхач River Tiger 1965 року випуску

  Держпідприємство "СЕТАМ" виставило на продаж через електронний аукціон OpenMarket заарештований буксир-штовхач River Tiger (колишня назва "Капітан Степанюк")...

  Вперше за півтора року з України відправлений пасажирський поїзд до Польщі

  У неділю вранці, 10 жовтня, вперше з березня 2020 року, коли були введені обмеження на міжнародні пасажирські...

  ЗАЗ запустить виробництво бюджетної версії Lada Granta

  Запорізький автомобілебудівний завод (ЗАЗ) може налагодити випуск «спрощених» моделей Lada Granta.Таку інформацію оприлюднило...

  Зросло виробництво автотранспорту в Україні

  У вересні на українських заводах було зібрано 909 одиниць автотранспортних засобів.Про...