9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 16 Вересня, 2021

Україна не підпише контракт на нові локомотиви Alstom без локалізації 35% – Шмигаль

 • Постачання локомотивів Alstom для АТ “Укрзалізниця” можливе тільки в разі дотримання французькою стороною раніше досягнутих домовленостей про локалізацію їх виробництва в Україні на рівні 35%.

  Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, виступаючи у Верховній Раді, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  За його словами, затверджена українсько-французька міжурядова угода є рамковою і підписана без дотримання раніше озвучених домовленостей по локалізації виробництва локомотивів Alstom в Україні на рівні 35%.

  “Звичайно, ніяких комерційних договорів, підписаних на інших умовах профільним міністром – не буде”, – заявив глава уряду, відповідаючи на запитання заступника комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитра Кисилевського.

  Кисилевський у своєму зверненні до прем’єра висловив стурбованість наміром французької сторони уникнути виконання раніше досягнутих домовленостей по локалізації виробництва локомотивів Alstom в Україні на рівні 35%.

  Електровоз Alstom Prima M4. Фото: railcolornews.com

  Нагадаємо, 13 травня 2021 року Україна і Франція підписали міжурядову угоду про офіційну підтримку оновлення парку вантажних електричних локомотивів АТ “Укрзалізниця”. В рамках угоди передбачається постачання 130 вантажних електровозів концерну Alstom.

  При цьому в ході попередніх переговорів з представниками Alstom була досягнута домовленість, відповідно до якої не менше 35% комплектуючих для цих електровозів повинні виготовлятися на українських підприємствах залізничного машинобудування.

  Пізніше Alstom заявив, що перші 10 електровозів будуть повністю виготовлені у Франції й тільки починаючи з 11-го електровоза у виробничому ланцюжку будуть долучені українські підприємства. Крім того, представники концерну висловили намір досягти рівня локалізації в 35% не шляхом самого виробництва локомотивів, а внаслідок їх подальшого ремонтного обслуговування.

  На думку Кисилевського, таким чином Alstom намагається зшахраювати в питанні локалізації локомотивів в Україні.

  “Спроба обдурити свого покупця – сумнівний початок співпраці”, – підкреслив заступник голови комітету ВР з питань економічного розвитку.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  З початку року виробництво автомобільної техніки в Україні зросло у 2,6 раза

  У серпні підприємствами української автомобільної промисловості було випущено 554 транспортних засоби, що в 4,6 раза більше, ніж у серпні 2020-го.

  Для української армії випробовують рухому станцію очищення води «Джерело-2000»

  В інтересах Збройних сил України проводять випробування рухомої станції очищення води «Джерело-2000».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Реалізації проєкту високошвидкісної залізниці в Україні коштуватиме 2-5 мільярдів доларів

  Вартість будівництва високошвидкісної залізниці в Україні може скласти близько 2-5 мільярдів доларів, заявив заступник директора департаменту інвестиційної діяльності "Укрзалізниці" Володимир Шемаєв.

  До України прибув 50-й контейнерний потяг з Китаю (відео)

  До Києва з Чунцина прибув контейнерний поїзд, який доставив 62 контейнери.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Центр транспортних стратегій.

  В Ужгороді побудували перший у місті скейт-майданчик

  На площі Богдана Хмельницького в Ужгороді відкрили перший у місті майданчик для катання на скейтбордах і роликах.Передає Національний Промисловий...

  Бельгія передала Україні науково-дослідне судно Belgica для екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів

  Для проведення екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів Бельгія передала Україні науково-дослідне судно «Belgica» (A962).Про це йдеться в...

  Компанія «Лекхім» працює над створенням виробництво COVID-вакцини у Харкові

  У Харкові АТ «Лекхім» планує почати виробництво вакцини від COVID-19. На організацію виробництва компанія готова витратити до 30 мільйонів євро.

  Нова РЛС «Фенікс-1» прийнята на озброєння української армії

  На озброєння Збройних сил України прийнято станцію виявлення 80К6КС1 «Фенікс-1» від КП «НВК «Іскра».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Зараз читають

  У Маріуполі через місто побудують бетонну дорогу та створять півтори тисячі робочих місць

  У Маріуполі планують побудувати бетонну дорогу, яка відкриє нові можливості та дозволить створити 1,5 тисячі робочих місць,...

  Дарницький міст у Києві добудують до кінця 2022 року за 1 мільярд гривень

  ТОВ "Спільне українсько-німецьке підприємство "Автострада" виграло тендер на добудову Дарницького мосту в Києві сумарною вартістю 1,15 млрд...

  Україна не підпише контракт на нові локомотиви Alstom без локалізації 35% – Шмигаль

  Постачання локомотивів Alstom для АТ "Укрзалізниця" можливе тільки в разі дотримання французькою стороною раніше досягнутих домовленостей про...

  Кабінет міністрів збільшив витрати на розвиток доріг до 116 мільярдів гривень

  Кабінет міністрів збільшив на 5 млрд гривень видатки загального фонду державного бюджету на розвиток мережі доріг державного...