9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Фото: У Вінниці на маршруті скоро з’явиться вже сьомий трамвай VinWay місцевого виробництва

Вінницька транспортна компанія продовжує модернізовувати старі трамваї на базі КТ-4UA. До кінця цього місяця на колії вийде уже сьомий VinWay.

Його довжина 32 метри, має три секції та низькопідлогову вставку для людей на візках. Майстри трамвайного депо зараз працюють над ще одним трамваєм. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Вінницької міськради.

В цьому році у Вінниці модернізують чотири трамваї. Навесні та влітку зробили два 16-ти метрових вагонів VinWay, які розраховані на 120 пасажирів. Нагадаємо, що перший модернізований трамвай випустили на лінію у вересні 2015 року. Від усіх решти, які випустили потім, він відрізняється тим, що не має низькопідлогової вставки для користування людьми з інвалідністю та батьків з дитячими візочками.

За планами у нас цього року передбачена реконструкція 4-х трамваїв. Також капітально відремонтували три автобуси, два з яких обшиті пластиком, що дає можливість побороти корозію, і вони довше зможуть їздити. Ми готові робити трамваї для інших міст України на замовлення, але невеликими партіями. Адже працівники нашої транспортної компанії фактично збирають їх вручну. У нас є уже певні домовленості з Києвом, але ми маємо пам’ятати, що у них ширші колії. Хочу зазначити, що на початку року було прийнято рішення про виробництво трьох трамваї, але згодом ми вирішили робити ще один, –  розповів міський голова Сергій Моргунов.

На кожен маршрут нам потрібно хоча б по два низькопідлогових трамваї. Це мінімум 12, а сьогодні уже є сім і буде восьмий. Ми отримали патент на вагони Т4 і КТ4, який дає право їх модернізувати та робити з новим кузовом, – додав керівник «Вінницької транспортної компанії» Михайло Луценко.

Наразі у Вінниці громадський транспорт забезпечує понад 80% транспортно-пасажирських перевезень. Цього року окрім оновлення трамвайного парку придбали та 4 автобуси Атаман 092G вітчизняного виробництва для муніципального автобусного парку.

Як зазначив міський голова, на наступний рік пріоритетним напрямком буде заміна трамвайних колій.

Два тижні тому я був у Цюриху, у наших партнерів, і в цюріхській транспортній компанії. Ми обговорювали перші кроки щодо реалізації чергового проекту постачання трамваїв. Попередньо – це 70 вагонів, ми та далі будемо вести переговори щодо збільшення кількості цих вагонів. Вони в достатньо якісному стані, фактично не відрізняються від отриманої нами першої партії трамваїв. Вони з’являться у Вінниці не раніше 2021 року, тому що Цюрих має свої плани постачання нових трамваїв. По мірі заміни свого парку, вони будуть поставляти нам свої трамваї. Водночас ми будемо оновлювати свій парк муніципального транспорту. В тому числі й автобусний, продовжимо капітальний ремонт тролейбусів. До речі, в Цюриху на одному з маршрутів я бачив, що кожен п’ятий трамвай йде з низькопідлоговою вставкою. Ще ми домовилися, що будемо готувати спеціалістів. Ми відправимо працівників Вінницької транспортної компанії до Цюріха, а їхні  консультанти теж попрацюють у нас. Швейцарці теж нам дякують за те, що наші спеціалісти дали багато ідей, які використали у Цюріхській транспортній компанії, – додав Сергій Моргунов.

Останні новини:

Зараз читають