9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Листопада, 2021

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про локалізацію виробництва техніки в Україні

У Верховній Раді України зареєстрований законопроєкт №3739 “Про державні закупівлі” про створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості”, який передбачає вимогу щодо локалізації виробництва техніки в Україні на рівні 25-40% на початковому етапі.

Про це пише ЦТС з посиланням на повідомлення народного депутата Дмитра Кисілевського в соцмережі Facebook. Передає Національний Промисловий Портал.

Відповідно до законопроєкту, вимога локалізації поширюється на 4 підгалузі машинобудування: залізничний транспорт, міський пасажирський транспорт, комунальну техніку і спецтехніку, енергетичне машинобудування. При цьому вимога щодо локалізації передбачається на рівні 25-40% на початковому етапі, а саму локалізацію пропонують впровадити як тимчасовий захід — на 10 років.

Відзначається, що локалізація повинна стати кваліфікаційним критерієм для участі в закупівлі, а методику визначення ступеня локалізації повинен затверджувати Кабінет міністрів України.

Також повідомляється, що законопроєкт про локалізацію пропонує ринок тим інвесторам, які вкладають у виробництво в Україні.

“Хочеш отримати контракт, оплачений грошима українських громадян — розмісти або локалізується виробництво в Україні. Створи роботу для українських громадян і заплати податки в бюджет українського міста”, – вважає Кисилевський.

blank
Фото: АндрейС

“Якщо “Укрзалізниця” хоче купити локомотив GE, Alstom, Siemens або будь-який інший — будь ласка. Але за умови, що вони здійснять 30% -ву локалізацію виробництва. Мерія міста хоче придбати сміттєвоз Mercedes – немає проблем. Його можна купити у будь-якій компанії, яка на шасі Mercedes зробить кузов, гідравліку та інше в Україні. Тролейбус — аналогічно. є українські виробники тролейбусів, є підприємства як “Південмаш”, які можуть робити локалізацію імпортних тролейбусів”, – додав нардеп.

На думку депутатів, завдяки законопроєкту, зростання ВВП складе на 3,9 п.п. протягом 3-5 років, і крім того, будуть створені 62,5 тисяч нових робочих місць, а зростання податкових відрахувань складе приблизно 8%.

“Так, в США і ЄС рівень проникнення імпорту в публічні закупівлі не перевищує 5%, в Україні — близько 50%. США, ЄС і навіть країни СНД віддають перевагу власним виробникам — у них діють відповідні закони. У США – Buy American Act, в ЄС директива 2014/25/ЄС, що дозволяє замовнику відхилити тендерну пропозицію по ряду галузей, якщо частка європейської складової менше ніж 50%”, – підсумував Кисилевський.

Авторами законопроєкту стали 37 народних депутатів, включаючи глав депутатських фракцій і груп, голів парламентських комітетів, членів комітету економічного розвитку, також в розробці законопроєкту брала участь Федерація роботодавців України.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають