9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 11 Квітня, 2021

У Рені запустили підприємство з виробництва комплектуючих для електромобілів

 • Фабрика зі збирання комплектуючих для електромобілів запрацювала в місті Рені Одеської області. Вона виготовляє деталі для електромобілів Audi та BMW.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на видання «Рені-Одеса».

  Виробничий цех відкрився в будівлі по вулиці Свободи. Його взяло в оренду на шість років нещодавно створеним в Україні ТОВ «Мовігрупп-Картал», засновниками якого стали громадянин Італії Флавіо Марчіоро, громадянка Румунії Катерина Ловін і українець Іван Мерліч.

  Місцеві ЗМІ взяли інтерв’ю в Івана Мерліча й дізналися основні деталі проєкту.

  -Іван Сергійовичу, розкажіть, будь ласка, яку продукцію почав виробляти даний цех?

  Йде збирання котушок для електромобілів, вони призначені для автоматичного підняття вікон та очищення вікон автомашин. До нас, в Рені, надходять запчастини, з яких йде комплектування. Готові вузли будуть відправлятися до Італії. Як ви знаєте, в Європі активними темпами розгортається виробництво електромобілів, які не завдають шкоди навколишньому середовищу вихлопними газами – і в цьому виробництві, можна сказати, ми тепер беремо участь.

  – Але збирати комплектуючі вузли для електромобілів – справа відповідальна: як ви готуєте персонал?

  Спочатку група з п’яти осіб була направлена ​​в Румунію, де пройшла на виробництві навчання. Харчування та проживання в готелі були для них безкоштовними, ще заплатили по 5 тисяч гривень. Одна з них – Олена Ікім з Орлівки, яка на відмінно освоїла весь цикл збору котушок. Сьогодні вона у нас – старша зміни та навчає жінок, які приходять на роботу. Крім цього, до нас приїхали два майстри з Румунії, які свого часу пройшли навчання в Італії, вони також проводять навчання.

  Процес збору котушок розбитий на етапи: кожен працівник освоює один з цих етапів. Протягом найближчого часу ми повинні зібрати перші котушки, укласти в контейнери та відвезти в Румунію. Там буде проведена перша перевірка, а потім в Італії – друга перевірка. Потім представники італійської фірми приїдуть до нас, щоб ще раз випробувати продукцію. Якість має бути відмінною. Це буде своєрідний іспит для того, щоб отримати паспорт і приступити до масового виробництва.

  – Скільки зараз людей працює в цеху і які перспективи підприємства?

  Ми запустили на першому поверсі будівлі першу лінію, де працюють 20 жінок і 5 чоловіків. Більшість з них до нас направив Центр зайнятості. Деякі приходять самі. Як тільки вони освоять збірку, а на це потрібно 2-3 тижні, буде запущена друга лінія, в цеху додадуться ще 20 осіб. Таким чином до літа, я думаю, персонал збільшиться до 80-90 робітників. У залі на першому поверсі може розміститися 100 робочих місць, тоді як у нас в резерві є ще другий поверх, який в перспективі теж може бути задіяний. Працювати починаємо о 8 годині ранку, є обідня перерва на 30 хвилин. Робочий день триває 8 годин, субота та неділя – вихідні. У перспективі, якщо з’явиться необхідність, будемо пропонувати працювати й в суботу – за подвійну оплату і тільки за згодою.

  Що стосується лінії зі зварювальними агрегатами, то вона вже працює у дві зміни: перша з шести годин ранку, друга – з 14:30 до 23:00.

  – Працевлаштування буде офіційним?

  І тільки офіційним! Мої іноземні партнери наполягають на тому, щоб підприємство суворо дотримувалося вимоги українського законодавства, щоб не виникало ніяких проблем. Йдеться про престиж фірм зі світовим ім’ям, які виробляють автомобілі таких відомих марок як BMW та Audi – вони дуже дорожать своїм авторитетом.

  – Рівень оплати праці буде залежати від обсягу виконаної роботи?

  Ні, поки не так. Поки всі працівники отримують чистими 6,5 тисячі гривень. У перспективі, коли ми збільшимо темпи виробництва, зарплата буде рости. Хочу зазначити, що для роботи створені всі умови. Ми відремонтували приміщення, встановили два нових газових котли, і тепер температура повітря становить 22-23 градуси. Для працівників створені всі необхідні умови.

  – Чому на зварювальних апаратах працюють чоловіки, а на збірці – жінки?

  Збірка вимагає чіткої моторики рук, і у жінок це краще виходить.

  – Чи є обмеження за віком, якими знаннями і якостями характеру повинен володіти співробітник?

  Обмежень за віком особливих немає. Прийшла, наприклад, жінка під 60 років – і у неї добре виходить. Особливих знань не потрібно: процеси досить прості, щоб їх швидко освоїти. Від співробітників вимагається вісім годин уважно, акуратно і сумлінно відпрацювати на своєму місці.

  – Сидіти на конвеєрі – це не так просто, як здається на перший погляд. Ви впевнені, що зможете в Рені знайти стільки посидючих працівників?

  Якщо не буде вистачати робочих рук в місті, ми організуємо транспорт і будемо набирати працівників із сіл – Долинського, Лиманського та Орлівки.

  – Як я розумію, ТОВ «Мовігрупп-Картал» зареєстровано на території України, і податки надходитимуть до бюджету?

  Це навіть не обговорюється! Всі податки залишаються тут. Тому велике сприяння в запуску цього підприємства нам надавав міський голова Ігор Вікторович Плєхов. Він багато в чому допоміг і продовжує допомагати. Головне, щоб нам ніхто не заважав працювати.

  – У наших реаліях, на мій погляд, є одна «слабка ланка» – можуть виникнути проблеми на кордоні …

  Їх не повинно бути. Ми сюди завозимо запчастини, тут комплектуємо і в тих же кілограмах вивозимо назад – в Німеччину, Італію та інші країни Європи. Митна служба тут була, перевіряла, як організований цикл. Все в рамках чинного законодавства. Думаю, спеціально ставити палки в колеса підприємству не будуть – ми ж хочемо жити і працювати за європейськими стандартами? Це прекрасно, що інвестори прийшли до нашого міста. Від нас вимагається лише акуратність і вміння працювати.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Виділено кошти на реконструкцію та розбудову пунктів пропуску на Закарпатті

  Закарпатська область отримає кошти на реконструкцію старих та будівництво нових пунктів пропуску на Українському кордоні з державами...

  Проведено стендові випробування двигуна для надзвукової ракети «Блискавка»

  Державне підприємство «Івченко-Прогрес» провело стендові випробування прототипу двигуна до надзвукової ракети «Блискавка».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Уряд вказав джерела фінансування космічної системи «Січ-2-1»

  Уряд вказав джерела фінансування для створення космічної системи «Січ-2-1» в інтересах українських структур і відомств.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Морська охорона ремонтує черговий сторожовий катер «Гриф» на Азовському морі

  Маріупольський загін Морської охорони Державної прикордонної служби України оголосив про закупівлю послуг з ремонту катера «Гриф».Передає Національний Промисловий Портал з...

  Збройні сили України замовили близько десятка модернізованих БТС-4 у Львівського бронетанкового заводу

  Збройні сили України замовили близько десятка спеціалізованих бронетягачів БТС-4 у Львівського бронетанкового заводу. Про плани з цьогорічного виконання замовлень Міноборони кореспондентам АрміяInform...

  Харків домовляється про виробництво турецьких автобусів Karsan

  У Харкові було підписано Меморандум про наміри співробітництва між Харківською міською радою та турецькою компанією з виробництва автобусів Karsan.

  Спеціалісти КНУ імені Тараса Шевченка сприятимуть розвитку регіонів та ОТГ

  Київський національний університет імені Тараса Шевченка займатиметься освітнім розвитком об’єднаних територіальних громад України. Таку домовленість було затверджено в рамках підписання Меморандуму про співпрацю Університету...

  В Україні легалізували виробництво та продаж медичного канабісу

  Кабінет міністрів ухвалив постанову, згідно з якою деякі медпрепарати на основі канабісу більше не входять до переліку наркотичних засобів.

  Зараз читають

  В Україні розробляють нову систему ціноутворення в дорожній сфері

  "Укравтодор" повідомив, що з 25 березня почила роботу ініціативна група, основне завдання якої - запуск в Україні...

  Українські МіГи отримають систему генерування димів до військового параду на День незалежності

  До військового параду 24 серпня українські винищувачі МіГ-29 дообладнають системою генерування димів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Уряд вказав джерела фінансування космічної системи «Січ-2-1»

  Уряд вказав джерела фінансування для створення космічної системи «Січ-2-1» в інтересах українських структур і відомств.

  “Сільпо” розпочало доставляти продукти за допомогою літаків

  Мережа "Сільпо" розпочала пілотний проєкт з доставлення замовлень літаками в невеликі населені пункти, де не працюють логістичні...