9.5 C
Alba Iulia
Середа, 7 Грудня, 2022

У планах Укрзалізниці на найближчі п’ять років закупити до 1000 нових пасажирських вагонів

“Укрзалізниця” у п’ятирічній перспективі планує закупити до 1000 нових пасажирських вагонів.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

“Наші амбіції з 2021 року по 2026 рік – уникнути вимушеної експлуатації вагонів, які старші за 28 років. Зараз у нас у парк з 2400 пасажирських вагонів і 1500 старших від цього граничного терміну. ​​Щоб позбутися цієї старини (старих вагонів – ред.), плануємо за ці п’ять років закупити до 1000 нових вагонів, решта – капітально відреставрувати власними силами. Так що у 2022 році у цьому плані продовжуємо реалізацію програми із закупівлі”, – розповів про плани філії “Пасажирська компанія” УЗ її директор Олександр Перцовський.

Він також зазначив, що УЗ чекає на постачання 100 нових вагонів, які були законтрактовані цього року. Частину вагонів буде прийнято вже цього року, а весь процес постачання завершиться 2022 року.

blank

“Ми розраховуємо, що аналогічна кількість нових вагонів буде законтрактована і у 2022 році. Їхнє постачання очікується в другій половині 2022 року, частково у 2023 році. Таким чином, ми продовжимо, як мінімум, утримувати парк у поточних його обсягах робочого складу. Звичайно, ще рано говорити за таких цифр оновлення про якесь зростання, тому що у нас з кожним роком приблизно еквівалентна кількість вагонів старіє і вибуває з парку. Ми їх замінюємо новими, оновленими вагонами, які при цьому якісніші”, – повідомив він.

За його словами, “Укрзалізниця” також активно працює у напрямку відновлення рухомого складу та у приміському сполученні, проводячи капітальний ремонт існуючих електричок на власних заводах, які дають нову якість рухомого складу.

blank

“Плюс запустили тендер на нові приміські поїзди та на регіональні поїзди. Поставки розраховані на термін від 2022 до 2026 року, наш парк поповнять 80 нових поїздів, а витрачено на ці потреби буде рекордних 31,5 млрд грн. Тобто вже на горизонті двох років з моменту тендеру є можливість отримати перші постачання”, – наголосив Перцовський.

Крім цього, за його словами, у 2022 році в пасажирському сполученні будуть задіяні обидва двоповерхові швидкісні поїзди Skoda, один з яких повинен буде вийти на маршрут вже наприкінці цього року, другий – у першому кварталі 2022-го.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають