9.5 C
Alba Iulia
Середа, 1 Лютого, 2023

У Маріуполі на нові автобуси витратять 300 мільйонів гривень

Маріуполь запланував значне поповнення комунального парку автобусів — всього закуплять 64 автобуси, в тому числі 15 автобусів-«гармошок».

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Пасажирський транспорт.

Інформація про це з’явилася в системі державних закупівель
«Прозорро».

В цілому в Маріуполі хочуть купити 64 нових автобусів, які оцінюють в 330 мільйонів гривень

Першим був оголошений тендер на закупівлю 15 зчленованих автобусів з низькою підлогою для перевезення 150 пасажирів. Їх оцінили в 105,54 млн. грн., Тобто ціна одного автобуса – 7,03 млн. грн. У зв’язку з тим, що Львівський автобусний завод припинив випуск автобусів-«гармошок» ЛАЗ А292 ще у 2013 році, а ДП «АСЗ №1» корпорації «Богдан» в Луцьку освоїв «гармошку» тільки в тролейбусному варіанті, швидше за все постачати 18- метрові автобуси в Маріуполь буде білоруський виробник або його дилери.

Ще один тендер оголошений для закупівлі 49 автобусів довжиною не менше ніж 11,9 метра і місткістю мінімум 94 пасажири. Ці автобуси оцінили попередньо у 225,42 млн. грн., Тобто ціна одного автобуса – 4,6 млн. грн.

Всі автобуси повинні бути випущені в поточному році, оснащуватися дизельним двигуном екологічного стандарту на нижче «Євро – 5» і автоматичною коробкою передач. Транспортні засоби повинні бути обладнані кондиціонером, пристроями GPS-моніторингу і навігації, обладнанням для роздачі Wi-FI та датчиками системи автоматичного обліку пасажиропотоку. Також в салоні повинні бути встановлені відеокамери, автобуси повинні бути забезпечені датчиками рівня палива. Також конструкція підвіски повинна передбачати наявність функції кнілінгу, тобто нахилу автобуса в сторону зупинки.

Зауважимо, що паралельно з закупівлею нового муніципального транспорту, влада Маріуполя планує підвищення вартості проїзду в міському транспорті. У серпні маріупольці вже будуть платити за проїзд в автобусах дорожче, ніж кияни — ціна проїзду буде складати 9 гривень. Проїзд в міському електротранспорті буде на гривню дешевше.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають