9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 30 Вересня, 2022

У Харкові запустили на випробування новий трамвай (фото)

25 квітня на вулицях Харкова почалися випробування трамвая з частково низьким рівнем підлоги, зібраного в Салтівському трамвайному депо, що є окремим комунальним підприємством. Це перший вагон такого типу, всього їх буде зібрано п’ять одиниць.

Основні комплектуючі – корпус, оснащений електронною системою управління, були закуплені на основі завершеного в кінці лютого тендеру. Перемогла в тендері місцева харківська фірма “Технології електротранспорту”, яка ще з осені 2016 року у території Салтівського трамвайного депо вела виготовлення даних трамвайних корпусів. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на “Південний Кур’єр

У найближчі кілька днів новий трамвай презентують громадськості: “Трамвай поки що не їздить. І поки його офіційно не представили громадськості, нічого коментувати не буду. Коли покажуть, все побачать самі” – лаконічно заявив заступник мера Харкова з питань інфраструктури Євген Водовозов.

Підсумкова ціна п’яти корпусів, з системами управління на CAN-шинах, кондиціонером, світлодіодним освітленням, відеоспостереженням склала 41,99 млн. Гривень або приблизно по 8,5 млн. Гривень за один корпус.

Вагон відрізняється характерним і оригінальним “рубаним” дизайном передньої і задньої масок, який вже викликає бурхливі обговорення на профільних інтернет-ресурсах, де його критикують за поганий огляд з кабіни водія і потенційну можливість аварійних ситуацій через це.


Салон – частково низькопідлоговий, з низьким рівнем підлоги на середній площадці. У передній і задній частині салону рівень підлоги високий. У салоні 26 сидячих місць. Сам корпус виготовлений на основі технічних умов чеської компанії “Прагоімекс”, що виробляє “подовжені” частково низькою підлогою корпусу односекційних трамваїв для фіктивної модернізації трамваїв типу “Татра-Т3” або будівництва нових моделі “VarioLF”.

Для порівняння – в  Запоріжжі  і  Одесі  ціна аналогічного по компоновці корпусу заявляється в межах 4,35 млн. Гривень в комплекті з транзисторної системою управління, але з кондиціонером лише для кабіни водія. Остаточне складання збільшує цю ціну приблизно на мільйон гривень. У Вінниці одиночний трамвай аналогічної компонування VinWay обійшовся місту в трохи більше 7 мільйонів гривень .

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають