9.5 C
Alba Iulia
Субота, 10 Червня, 2023

У Чернівцях налагодили виробництво електроніки для бджільництва

У Чернівцях релоковане підприємство з Харкова виробляє електроніку для галузі бджільництва. Це техніка для медогонок та навощування бджолиних рамок, яка спрощує та пришвидшує роботу пасічників.

Про це у коментарі Суспільному розповів директор підприємства Сергій Постельник, передає Промисловий Портал.

Рік тому підприємство майже з нуля відновило виробництво у Чернівцях, а частина працівників досі дистанційно допомагає виготовляти продукцію.

Підприємство виготовляє електроніку понад вісім років. Навесні минулого року евакуювалося до Чернівців. Директор каже, організувати виробництво заново було нескладно, бо мають постачальників матеріалів з Харкова, Києва, Китаю та Кореї. Також сюди перевезли склад продукції.

“Ми працюємо не під замовлення, а на склад. До лютого минулого року мали великий склад з продукцією, бо готувалися до сезону. З ним і переїхали. Потім перевезли виробничі залишки й заново організували виробництво. Багато постачальників матеріалів були в Харкові, тому зараз доводиться платити за доставку пластика та металу”, – розповідає директор підприємства.

blank
Виробництво електроніки для бджолярів. Фото: Суспільне

Постельник розповідає, що на початку роботи виробляли устаткування для різної побутової техніки. Потім знайшли свою нішу серед бджолярів.

“У нас з’явилися клієнти, які зробили запит на таку продукцію. Ми зацікавилися. Я раніше сам займався бджолами, коли побачив, що є продукція, яка спрощує бджолярам роботу, почав цим займатися. На ринку є й інші виробники, але це не масове виробництво”, – продовжує Постельник.

blank
Виробництво електроніки для бджолярів. Фото: Суспільне

На підприємстві виробляють блоки управління для медогонок та моторедуктори – їх ставлять на медогонку й автоматично викачують мед. Директор підприємства каже, раніше підприємства у галузі бджільництва викачували мед вручну або використовували для цього двигуни з пральних машин. Завдяки техніці підприємства це можна робити у десять разів швидше та якісніше.

“Є медогонка, в яку бджолярі вставляють рамки з медом й викачують з них його. Раніше для цього вручну крутили ручку, щоб мед виходив з рамок. Електронний пристрій дозволяє автоматично це робити швидко. Також є стіл для навощування, в який вставляють бджолину рамку, а по центру розміщують лист вощини. Прилад нагріває спеціальну проволоку струмом й вощина вклеюється по центру проволоки. Це спрощує процес навощування та робить його якіснішим”, – розповідає Постельник.

Зараз на підприємстві є п’ять працівників. Частину з них перевезли до Чернівців, решта залишилися в Харкові й працюють звідти.

“Виробництво електроніки – складний процес. Люди, які в нас працюють, проходять навчання. Тих, хто залишився в Харкові або переїхав в Полтаву, ми підтримуємо фінансово. Також тут готуємо комплектацію, відправляємо їм перевізниками, а від них отримуємо запаяні модулі, які вже в Чернівцях збираємо”, – описує модель роботи компанії керівник.

blank
Виробництво електроніки для бджолярів. Фото: Суспільне

За рік продають від двох до п’яти тисяч комплектів техніки, залежно від сезону. Вдень можуть виготовити до 25 приладів. Торік продали понад чотири тисячі. Постельник припускає, бджолярі вирішили зробити запаси техніки в умовах війни. Зараз планують вийти на європейський ринок бджільництва. Для цього хочуть отримати сертифікат, бо поки можуть торгувати тільки роздрібно.

“Ми орієнтовані на масове виробництво. Маємо річну програму на складі, тому можемо конкурувати. Можемо сказати, що ми – лідери у цій галузі”, – фіналізує Постельник.

Останні новини:

Зараз читають