9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 24 Січня, 2022

Турбоатом підписав договір на півмільярда гривень

Турбоатом підписав Договір на виготовлення робочих лопаток з титанового сплаву для Хмельницької та Рівненської АЕС.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на прес-службу підприємства.

В кінці грудня АТ “Турбоатом” підписало з ДП НАЕК “Енергоатом” ВП “Атомкомплект” Договір на виготовлення та поставку робочих лопаток 5-го ступеня з комплектуючими до роторів низького тиску турбіни К-1000-60/3000. Вони необхідні для виробничих потреб енергоблоків № 1, 2 Хмельницької АЕС та енергоблока № 4 Рівненської АЕС. Лопатки потрібні для заміни тих, які відпрацювали встановлений ресурс. Загалом має бути виготовлено 12 рядів, загальною кількістю 1104 шт., З яких 4 ряди – для Рівненської АЕС в червні 2019 року, 4 ряди – для Хмельницької АЕС в липні 2019 року, 4 ряди – для Рівненської АЕС в березні 2020 року.

Сума договору становить 506,1 мільйонів гривень. Робочі лопатки виготовляються з титанового сплаву ВТ 6. АТ “Турбоатом” розроблена власна конструкція робочої лопатки і технологія її виготовлення.

При розробці нової конструкції робочих лопаток врахований досвід експлуатації лопаток, які поставлялися раніше разом з турбіною, виконано посилення пера (хорди), збільшена міцність і надійність лопатки. Виготовлення лопаток в заводських умовах завершується їх збором в ряд на спеціальному технологічному диску. Під час складання відбувається 100-процентна підгонка всіх робочих лопаток один до одного і до диска. Ця технологія дозволяє забезпечити належну якість ряду лопаток, а також значно скоротити термін монтажу. АТ “Турбоатом», починаючи з 2015 року, вже виготовив 7 рядів аналогічних лопаток, які успішно експлуатуються на Південно-Українській та Хмельницькій АЕС.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають