9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Березня, 2023

Шахтарі ДТЕК отримали дві буронавантажувальні машини українського виробництва

Нова техніка українського виробництва надійшла на підприємство ще перед війною, але не встигла показати себе у справі. Зараз дві буронавантажувальні машини БПР уже задіяні в добуванні вугілля.

Передає Промисловий Портал з посиланням на Метінвест Медіа.

З метою безпеки буронавантажувальні машини, які випускає ДТЕК Енерго, розібрали на основні вузли й відправили на зберігання до Дніпропетровської області. Згодом стало зрозуміло, що обставини на фронті дозволяють повноцінно працювати, а отже необхідно нарощувати темпи проходки, оскільки Україна потребує вугілля для оборони.

“Ці машини ми приймали на заводі 29 грудня, напередодні 2022 року. Прохідники дуже чекали на нову техніку, тому наші фахівці одну з них зібрали відразу ж і видали в шахту. Але, на жаль, почалася війна і довелося приймати рішення про безпеку обладнання. Якийсь час буронавантажувальні машини перебували в цеху, а потім їх відправили на зберігання”, – пояснює начальник цеху РЗО-2 Андрій Кравченко.

Керівник також зазначає, що багатофункціональні прохідницькі машини кардинально відрізняються від своїх застарілих попередників за технічними характеристиками. Це дозволяє використовувати техніку більш ефективно. Машини прості в обслуговуванні, у майбутньому це прискорить технічні огляди й ремонти, коли буде потреба.

“Нова техніка оснащена живильником за системою комбайна 1П110, що забезпечить надійнішу роботу. Удосконалено ходові візки, вони тепер із гідравлічними приводами. Це дозволить використовувати машини в обводнених вибоях і не перейматися тим, що вони можуть вийти з ладу”, – розповідає бригадир цеху РЗО-2 Олександр Чура.

blank
Буронавантажувальна машина БПР виробництво ДТЕК Енерго

Буронавантажувальні машини вже передали на дільницю ПР-3 до бригади Володимира Кабанця. Їх будуть застосовувати на повітроподавальному хіднику блоку 6/1. На цьому відрізку шахтного поля складне гірничо-геологічне порушення з великим газовиділенням, тому вести прохідницькі роботи за допомогою звичайного комбайна неможливо.

“Наразі колектив дільниці готується перетинати гірничо-геологічне порушення. Це означає, що буде застосовуватися буровибуховий спосіб, при якому відбувається струсове підривання. Буронавантажувальні машини призначені для того, щоб убезпечити проведення гірничих робіт. Після того, як пройдемо порушення, ми приступимо до нарізування нових лав на блоці 1, що необхідно для збільшення видобутку вугілля”, – каже начальник дільниці підготовчих робіт № 3 Микола Воронков.

“Придбання нових багатофункціональних прохідницьких машин – одна з програм, що була покликана не лише полегшити працю прохідників, а й довести видобуток вугілля у 2022 році до 8 млн тонн. Попри складності воєнного періоду, шахта відновила підготовку нових виробок, тож знадобиться й техніка для ведення гірничих робіт. Механічна служба в найкоротші терміни зібрала, перевірила та відправила машини на допомогу прохідникам”, – повідомив Віталій Ситенко, заступник головного механіка ШУ «Покровське». 

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають