9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 30 Вересня, 2022

Промисловці просять уряд не закуповувати залізничну продукцію в Казахстані

Об’єднання підприємств “Укрметалургпром” закликало уряд відмовитися від закупівлі залізничної та металургійної продукції в Казахстані.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

В “Укрметалургпромі” повідомили, що за неофіційною інформацією, днями українська делегація в складі, зокрема, членів уряду, відвідала Казахстан з метою проведення переговорів на предмет закупівлі в місцевих виробників продукції для модернізації української залізниці. Йдеться про такі металомісткі вироби, як локомотиви, рейки, залізничні колеса та стрілочні переводи.

“Через пандемію коронавірусу COVID-19 і падіння попиту на внутрішньому на зовнішніх ринках, промисловий комплекс України знаходиться в кризі. Так, за 9 місяців 2020 падіння промислового виробництва склало 7% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Аналогічна ситуація і в металургійній галузі. Сьогодні майже всі металургійні комбінати борються за кожне замовлення, намагаючись не скорочувати працівників”, – йдеться в повідомленні.

В об’єднанні підприємств “Укрметалургпром” заявили, що їм, як повноважному представнику вітчизняного ГМК, незрозумілі наміри закуповувати в Казахстані таку продукцію.

“Українське залізничне машинобудування — чи не єдина галузь в Україні, яка може повністю забезпечити потреби українських залізниць виробами, побудованими з нуля. У нашій країні є залізна руда, є металургійні комбінати, є машинобудівні підприємства”, – додали в асоціації.

Крім того, в “Укрметалургпромі” відзначили, що українські промисловці не мають відкритого доступу на ринок Казахстану, де казахські виробники захищені 30% ціновою преференцією на будь-яких державних тендерах.

“Однак казахські компанії вже отримали в Україні сертифікати на свою продукцію, зокрема, рейки і залізничні колеса”, – підкреслили в “Укрметалургпромі”.

Також в асоціації нагадали, що український гірничо-металургійний комплекс забезпечує четверту частину українського товарного експорту, а металурги щорічно платять десятки мільярдів гривень податків.

“Укрметалургпром” закликав прем’єр-міністра України відмовитися від планів закуповувати залізничну продукцію в Казахстані та дати доручення Мінінфраструктури та Міністерству з питань стратегічних галузей промисловості “припинити переговори з казахською стороною”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають