9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 28 Вересня, 2023

Підписано закон про локалізацію машинобудування

Президент України підписав закон “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості” (№3739), який вимагає наявність української складової під час держзакупівель продукції машинобудування.

Про це повідомив співавтор закону, народний депутат Дмитро Кисилевський, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

У перший рік дії закону при закупівлі продукції машинобудування вимагатиметься не менше 10% української складової, у кожний наступний рік цей показник збільшуватиметься на 5%, доки не досягне 40%.

“Створення 64 тисяч робочих місць та зростання ВВП на 4,2% у середньостроковій перспективі – вкрай важливий ефект, який очікується після набуття чинності законом про локалізацію. Але ще важливішим є перезавантаження державної промислової політики. Підтримка закону у Верховній Раді конституційною більшістю та швидке підписання закону президентом демонструє, що наша промисловість має шанс на підтримку з боку держави”, – наголосив Кисилевський.

Також нардеп повідомив, що Кабмін тепер має розробити нормативну базу для застосування вимоги щодо локалізації при держзакупівлях. Він припустив, що на це піде кілька місяців.

Раніше стало відомо, що вимоги щодо локалізації при держзакупівлях не поширюватимуться на компанії з країн, які ратифікували договір СОТ про держзакупівлі GPA (Agreement on Government Procurement), зокрема США та ЄС. При цьому, за оцінкою Кисилевського, дія закону все одно поширюватиметься на 80% держзакупівель продукції машинобудування.

blank
Будівництво патрульних катерів OCEA FPB 98 компанії OCEA. Фото: МВС України

Довідка

Нагадаємо, Верховна Рада України 16 грудня ухвалила у другому читанні законопроєкт №3739 про локалізацію. Законом тимчасово, з 2022 року строком на 10 років, встановлюються такі особливості здійснення процедур закупівлі, якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень: замовник здійснює закупівлю товарів виключно якщо їх рівень локалізації виробництва дорівнює або перевищує: у 2022 році – 10%; у 2023 році – 15%; у 2024 році – 20%; у 2025 році – 25%; у 2026 році – 30%; у 2027 році – 35%; з 2028 року до дня завершення 10-річного терміну дії цього пункту – 40%.

У першому читанні законопроєкт про локалізацію було підтримано ВРУ у липні 2020 року.

Останні новини:

Зараз читають