9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 13 Квітня, 2021

Перший «Тарпан» встав на капітальний ремонт на КВБЗ

 • На Крюківському вагонобудівному заводі почався перший капітальний ремонт вітчизняного міжрегіонального швидкісного двосистемних електропоїзди ЄКР 1-001 «Тарпан».

  Більше мільйона кілометрів об’їздив він по залізницях, перевізши сотні тисяч пасажирів. З Києва до Львова, Одеси, Дніпропетровська, Кривий Ріг, Запоріжжя і назад (був навіть вояж до польського Пшемисль) – “Тарпан” не один раз успішно оббігла всю країну, довівши, що в Україні теж можуть робити конкурентоспроможний високотехнологічний продукт, швидкісний і комфортний електропоїзд, який не поступається міжнародним аналогам.
  Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу підприєсмства.

  От.же, на одометрі першого «Тарпана» – 1,080 тис. км. Тому, згідно технічних умов УЗ, він повинен пройти капітальний ремонт, не дивлячись на те, що виглядає і «відчуває» наш поїзд себе цілком пристойно. Але – безпека пасажирів в пріоритеті, тому правило: кожен мільйон кілометрів пробігу – черговий капітальний ремонт, виконується неухильно.
  Для КВБЗ це теж новий досвід, такий ремонт електропоїздів ми ще не проводили. У минулому році на нашому підприємстві успішно пройшли планові регламентні роботи в рамках великого поточного ремонту (ТР-3) вітчизняних електропоїздів ЕКр1-001 і ЕКр1-002. Всі інші види ремонту: технічне обслуговування ТО-1, ТО-3 і поточний ремонт ТР-1 і ТР-2 проводили фахівці відділу технічного сервісу нашого підприємства на території УЗШК.
  ЄКР 1-001 прибув на Крюківський вагонобудівний прямо з маршруту. На заводському полігоні фахівці ПАТ «КВБЗ» спільно з представником Української залізничної швидкісної компанії (Ужское) провели ретельний огляд стану поїзда і склали відомість, в якій вказали всі вузли і деталі, що підлягають заміні.

  Члени приймальної комісії одностайно відзначили, що навіть після такої тривалої експлуатації стан поїзда, в тому числі технічне, залишилося цілком задовільним. Всі його системи функціонують нормально, та й крісла в салонах, тамбури, туалети в порядку, без сильних пошкоджень. Видно, що УЗШК стежить за станом і дбайливо експлуатує швидкісний рухомий склад, а вандалам, ймовірно, квитки в швидкісному поїзді не по кишені.
  Однак планової ревізії в ході КР-1 підлягає все обладнання. Основний обсяг робіт – ремонт і відновлення ходових частин. Проведуть перевірку, необхідний ремонт і обслуговування системи кондиціонування; діагностику технічного стану та ремонт електрообладнання поїзда, органів управління, інтер’єрів салонів, туалетів, контрольно-вимірювальних приладів, тягового електрообладнання. Що стосується кузовів вагонів, то за планом буде відновлено близько половини їх лакофарбового покриття.

  Більший обсяг ремонтних робіт виконають працівники корпусу пасажирського вагонобудування і полускатно-тележечного цеху, але задіяні в них будуть практично всі підрозділи КВБЗ. Співвиконавцями ремонту виступають і наші давні партнери НВП «Хартрон-Експрес», ПАТ Завод «Екватор», ПАТ «Укрелектроапарат» та інші виробники.
  Головний конструктор моторвагонного пасажирського рухомого складу ПАТ «КВБЗ» Олексій Гречкин зазначає, що кінцевим результатом проведення капітального ремонту є приведення всіх систем поїзда в початкове (як до експлуатації) технічний стан. Це забезпечить нашу електропоїзду можливість без проблем пробігти наступний мільйон кілометрів.

  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Нігерія споживає чверть експорту українських ковбасних виробів

  Нігерія є найбільшим імпортером українських ковбасних виробів, її частка складає рівно чверть.Передає Національний Промисловий...

  “Антонов” замовив у США розробку системи завантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178

  Американські підрядники за 2,6 мільйона доларів розробляють системи завантаження, розвантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178-100Р Повітряних Сил Збройних сил України.

  Метінвест купує найбільшого виробника коксівного вугілля в Україні

  Metinvest B.V. придбала додатковий пакет акцій найбільшого в Україні виробника коксівного вугілля, тим самим збільшивши ефективну частку володіння Групи до рівня контрольної.

  «Океан» розпочав роботи зі створення нового затвору для найбільшого в Україні сухого доку (фото)

  Суднобудівний завод «Океан» розпочав роботи зі створення нового затвору сухого доку, який є найбільшим на материковій частині України.

  Благодійники подарували ЗСУ броньований позашляховик (фото)

  Підприємці-благодійники з Черкащини, які представляють компанію LNZ Group, передали українській армії броньований позашляховик.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на АрміяInform.

  Кабмін схвалив надання “Укравтодору” нових держгарантій на 10 мільярдів гривень

  Уряд України затвердив надання у 2021 році Агентству автомобільних доріг України ("Укравтодор") державних гарантій на 10 мільярдів гривень і перелік проєктів, на...

  Український ударний безпілотник Bayraktar TB2 вперше працював на сході України

  Український середньовисотний ударний безпілотний літальний апарат Bayraktar TB2 9 квітня 2021 року уперше працював на Сході України.Передає Національний Промисловий...

  Кабмін схвалив основні показники Державного оборонного замовлення на три роки

  Уряд України схвалив основні показники Державного оборонного замовлення на три роки.Про це повідомила пресслужба Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості...

  Зараз читають

  Україна припинила дію угоди з Росією про співпрацю у сфері туризму

  Кабінет міністрів України припинив дію угоди з урядом Російської Федерації про співробітництво в сфері туризму.

  “Антонов” замовив у США розробку системи завантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178

  Американські підрядники за 2,6 мільйона доларів розробляють системи завантаження, розвантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178-100Р...

  В Україні легалізували виробництво та продаж медичного канабісу

  Кабінет міністрів ухвалив постанову, згідно з якою деякі медпрепарати на основі канабісу більше не входять до переліку...

  Уряд вказав джерела фінансування космічної системи «Січ-2-1»

  Уряд вказав джерела фінансування для створення космічної системи «Січ-2-1» в інтересах українських структур і відомств.