9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 3 Жовтня, 2022

Перший «Тарпан» встав на капітальний ремонт на КВБЗ

На Крюківському вагонобудівному заводі почався перший капітальний ремонт вітчизняного міжрегіонального швидкісного двосистемних електропоїзди ЄКР 1-001 «Тарпан».

Більше мільйона кілометрів об’їздив він по залізницях, перевізши сотні тисяч пасажирів. З Києва до Львова, Одеси, Дніпропетровська, Кривий Ріг, Запоріжжя і назад (був навіть вояж до польського Пшемисль) – “Тарпан” не один раз успішно оббігла всю країну, довівши, що в Україні теж можуть робити конкурентоспроможний високотехнологічний продукт, швидкісний і комфортний електропоїзд, який не поступається міжнародним аналогам.
Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу підприєсмства.
От.же, на одометрі першого «Тарпана» – 1,080 тис. км. Тому, згідно технічних умов УЗ, він повинен пройти капітальний ремонт, не дивлячись на те, що виглядає і «відчуває» наш поїзд себе цілком пристойно. Але – безпека пасажирів в пріоритеті, тому правило: кожен мільйон кілометрів пробігу – черговий капітальний ремонт, виконується неухильно.
Для КВБЗ це теж новий досвід, такий ремонт електропоїздів ми ще не проводили. У минулому році на нашому підприємстві успішно пройшли планові регламентні роботи в рамках великого поточного ремонту (ТР-3) вітчизняних електропоїздів ЕКр1-001 і ЕКр1-002. Всі інші види ремонту: технічне обслуговування ТО-1, ТО-3 і поточний ремонт ТР-1 і ТР-2 проводили фахівці відділу технічного сервісу нашого підприємства на території УЗШК.
ЄКР 1-001 прибув на Крюківський вагонобудівний прямо з маршруту. На заводському полігоні фахівці ПАТ «КВБЗ» спільно з представником Української залізничної швидкісної компанії (Ужское) провели ретельний огляд стану поїзда і склали відомість, в якій вказали всі вузли і деталі, що підлягають заміні.
Члени приймальної комісії одностайно відзначили, що навіть після такої тривалої експлуатації стан поїзда, в тому числі технічне, залишилося цілком задовільним. Всі його системи функціонують нормально, та й крісла в салонах, тамбури, туалети в порядку, без сильних пошкоджень. Видно, що УЗШК стежить за станом і дбайливо експлуатує швидкісний рухомий склад, а вандалам, ймовірно, квитки в швидкісному поїзді не по кишені.
Однак планової ревізії в ході КР-1 підлягає все обладнання. Основний обсяг робіт – ремонт і відновлення ходових частин. Проведуть перевірку, необхідний ремонт і обслуговування системи кондиціонування; діагностику технічного стану та ремонт електрообладнання поїзда, органів управління, інтер’єрів салонів, туалетів, контрольно-вимірювальних приладів, тягового електрообладнання. Що стосується кузовів вагонів, то за планом буде відновлено близько половини їх лакофарбового покриття.
Більший обсяг ремонтних робіт виконають працівники корпусу пасажирського вагонобудування і полускатно-тележечного цеху, але задіяні в них будуть практично всі підрозділи КВБЗ. Співвиконавцями ремонту виступають і наші давні партнери НВП «Хартрон-Експрес», ПАТ Завод «Екватор», ПАТ «Укрелектроапарат» та інші виробники.
Головний конструктор моторвагонного пасажирського рухомого складу ПАТ «КВБЗ» Олексій Гречкин зазначає, що кінцевим результатом проведення капітального ремонту є приведення всіх систем поїзда в початкове (як до експлуатації) технічний стан. Це забезпечить нашу електропоїзду можливість без проблем пробігти наступний мільйон кілометрів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають