9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 8 Грудня, 2023

Новий пасажирський візок КВБЗ має унікальні характеристики

Ще одна розробка крюківських вагонобудівників – візки моделі 68-7115 і 68-7115-01 вагонів пасажирських магістральних локомотивної тяги – отримала схвалення міжвідомчої комісії та рекомендації на виготовлення установчої партії у кількості 200 вагонокомплектів.

Члени комісії детально вивчили конструкцію візків, технічну документацію, результати випробувань дослідних зразків, проведених випробувальними центрами ПАТ «КВБЗ» та УкрНДІВ. Вони відзначили, що склад і комплектність дослідних зразків даних виробів відповідають вимогам технічного завдання «Візки моделей 68-7115, 68-7115 виконання 01 вагонів пасажирських магістральних локомотивної тяги», вимогам діючої нормативно-технічної документації та комплектам конструкторської документації. На підставі наданих документів членами міжвідомчої комісії було схвалено рішення про присвоєння конструкторській документації на візки моделей 68-7115 і 68-7115-01 літери «О₁» і дозволено Крюківському вагонобудівному заводу здійснення їх дослідної експлуатації у складі пасажирських магістральних вагонів з пасажирами зі швидкістю не більше 160 км/год з подальшою можливістю виготовлення 200 вагонокомплектів таких візків.

Роботу над візками названої моделі на підприємстві було розпочато в 2014 році. Конструктори прагнули створити український пасажирський візок з високими динамічними показниками і гідними характеристиками плавності руху, який міг би замінити візки Тверського вагонобудівного заводу. Як люлькові типу КВЗ-ЦНІІ, що створені ще в 1965 році, так і більш нові, безлюлькові, створені в 2008-2010 роках. Одне з важливих завдань – мінімальне доопрацювання вагона при встановленні нових візків. Цю ініціативу наших фахівців підтримала Укрзалізниця, яка погодила технічне завдання на здійснення дослідно-конструкторських робіт по візку моделі 68-7115.

Більше півроку знадобилося на розробку конструкторської документації, під час якої особливу увагу фахівці приділяли надійності візка, технологічності його виготовлення та ремонту. І в другій половині 2015-ого вже було розпочато виготовлення вузлів, деталей візків (рам, надресорних балок). А згодом спільно з Українським науково-дослідним інститутом вагонобудування (УкрНДІВ) проведено комплекс їх випробувань на втомлюваність. У вересні 2016-ого дослідні зразки візків було складено та встановлено під вагон КВБЗ моделі 61-779, гальмівну систему якого модернізували спеціально для використання візків з дисковими гальмами. Комплекс ходових випробувань за узгодженими ПАТ «Укрзалізниця» програмами і методиками здійснили фахівці УкрНДІВ. За результатами проведених робіт міжвідомча комісія гідно оцінила роботу крюківських вагонобудівників.

При цьому фінансування всіх робіт з проектування, виготовлення та випробування нових візків було за рахунок ПАТ «КВБЗ».

Довідка: Крюківський вагонобудівний завод приступив до створення конструкцій пасажирських візків практично одночасно зі створенням першого пасажирського вагона у 2001 році. За час, що минув, на підприємстві народилися візки моделей 68-7007, 68-7012, 68-7013, 68-7041 (з пневмоподвешіваніем). А також візки для вагонів швидкісних електропоїздів, для дизель-поїзда, для поїздів метро – всього понад 10 найменувань.

Нові пасажирські візки КВБЗ моделі 68-7115, 68-7115-01 з дисковими гальмами, з конструкційної швидкістю 160 км/год призначені для підкочування під пасажирські магістральні вагони локомотивної тяги, що експлуатуються на залізницях України та країн СНД. Конструкція візків уніфікована, що дозволяє використовувати їх не тільки під час виготовлення нових пасажирських вагонів ПАТ «КВБЗ», а й під час капітальних ремонтів та модернізації вагонів локомотивної тяги інших виробників.

Як розповів нам начальник проектно-конструкторського управління ПАТ «КВБЗ», лауреат Державної премії України Олег Шкабров, новий візок має унікальні характеристики по плавності ходу – не гірше ніж у візки з пневмопідвішуванням. При цьому ресурс його значно більший, він підходить як для нових вагонів, так і для тих, що піддаються ремонту та модернізації. До того ж вона дешевший.

Віриться, що такі ходові частини разом з новими або капітально відремонтованими вагонами незабаром прийдуть на залізницю і будуть гідно оцінені як фахівцями, так і пасажирами за плавність ходу і комфорт.

Останні новини:

Зараз читають