9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

На Закарпатті відкрили новий виробничий майданчик підприємства з виробництва електроніки (фото)

15 березня американська компанія Jabil відкрила нові виробничі потужності під Ужгородом, що збільшують можливості заводу вдвічі.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Ukraine Now.

Як повідомляє прес-служба компанії, завдяки новому виробництву кількість працівників на українському заводі поступово збільшиться з нинішніх 3 до 5 тисяч.

Завдяки новому виробничому майданчику на 20,7 тис. кв. м, будівництво якого почалося в січні 2018 року, загальна площа високотехнологічного виробництва зі складськими приміщеннями становить 46,6 тис. кв. м.

Урочиста церемонія відкриття нового виробництва відбулася за участю Президента Петра Порошенка.

Завдяки відкриттю нового виробничого майданчика, підприємство зможе поступово створити 2000 нових робочих місць. Загальний обсяг інвестицій у нове підприємство складає 75 мільйонів доларів.

Це вже четвертий завод з виробництва електроніки на Закарпатті.

  • У 2007 році американська компанія Jabil перенесла з Китаю частину виробничих потужностей на новий завод під Ужгородом. В результаті у 2008 році Європа вперше побачила мобільні телефони під маркою Nokia з позначкою made in Ukraine.
  • У 2008 році сингапурська корпорація Flextronics International теж перенесла виробництво електроніки з Китаю на Закарпаття. В Мукачево був збудований завод електроніки. Але у зв’язку зі світовою кризою, завод законсервували та відкрили тільки у 2012 році.
  • На початку 2018 року завод Flextronics International відкрив поруч із заводом в Мукачево другий завод електроніки.
  • 15 березня 2019 Jabil відкрив другий завод електроніки під Ужгородом

Таким чином на Закарпатті вже працює 4 заводи, які випускають сучасну електроніку та на яких працює вже близько 10 тисяч працівників.

Причини перенесення виробництва електроніки з Китаю на схід Європи криються в першу чергу у географії: продукцію в Західну Європу звідти доводиться везти 30 днів, тоді як із Західної України — всього 2-3 доби.

Ужгородський завод Jabil – частина однієї з найбільших у світі корпорацій з контрактного виробництва електроніки Jabil Circuit, Inc. У світі у корпорації 120 заводів. Завод в Ужгороді входить в категорію мегасайт (від кількох тисяч співробітників). Таких в Європі всього три. Основними партнерами заводу є такі компанії: Adtran, Gilat, Nespresso, Cardo, Nokia, Velux, Unify, Ceragon, Tele Tec, Visteon.

Український завод має повний цикл виробництва, починаючи з дизайну. 65% виробництва — телеком-замовник. 3% – авто. Решта — різна електроніка

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають