9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 31 Березня, 2023

На Рівненщині розгорнули виробництво напівпричепів для ЗСУ

На Рівненщині підприємці налагодили виробництво напівпричепів та вже відвантажили першу партію на фронт.

Про це передає Промисловий Портал з посиланням на АрміяInform.

Підприємці Полісся з початку широкомасштабного вторгнення рф в Україну мобілізували усі зусилля задля допомоги землякам, які захищають свою землю зі зброєю в руках. Зосередивши свою увагу на допомозі саме бойовим підрозділам Збройних Сил України, вони встановлюють на пікапи універсальні стійки для різних видів піхотного озброєння, виробляють унікальні мобільні комплекси спостереження, створюють десятки найменувань предметів інженерного призначення.

Нещодавно місцеві фахівці запустили виробництво напівпричепів для підрозділів Збройних Сил України, що не поступаються європейським аналогам. Спершу підприємці розробили креслення напівпричепа, узгодили з військовими, а пізніше приступили до реалізації задуму. Для виготовлення одного зразка місцевим умільцям потрібно близько тижня. Виріб призначений для транспортування автомобілів на передніх колесах.

blank
Виробництво напівпричепів для ЗСУ на Рівненщині. Фото: АрміяInform

Конструкція має два трапи, по яких заїздить авто, розетки підключення до поворотів, габаритних стоп-сигналів та додаткову розетку, що встановлена для монтажу освітлювальних ліхтарів, поворотів, габаритів на транспортному засобі, який евакуюється. Все це для того, щоб у разі несправності штатних освітлювальних приладів на авто, була можливість використовувати додаткові. Цей напівпричіп маневрений та зачіпляється на позашляховик або ж бус із фаркопом. Допустима вага транспортного засобу, що перевозиться – близько двох тонн, колеса 16-го діаметру. Транспортувати можна автомобілі шириною колісної бази більше ніж два метри.

blank
Виробництво напівпричепів для ЗСУ на Рівненщині. Фото: АрміяInform

Перевага такого напівпричепа в тому, що це розбірна конструкція, де монтаж-демонтаж займає близько пів години. Все це дозволяє за мінімального залучення виконавців швидко завантажити конструкцію в невеликий автомобіль. У розібраному вигляді найдовший елемент – півтора метра. У зібраному вигляді – її ширина  та довжина близько два з половиною метри. 

blank
Виробництво напівпричепів для ЗСУ на Рівненщині. Фото: АрміяInform

Як зазначив керівник підприємства Роман, вони вже передали перші два напівпричепи, які вже вирушили на фронт для потреб одного із бойових підрозділів. Перед відправкою до місця призначення військові перевірили конструкцію шляхом її розбирання та збирання, демонстрації справності освітлення та плавності ходу напівпричепів під час тест-драйву з евакуації військового автомобіля. 

“Під час великої інтенсивності ведення бою потреба в транспортних засобах для військових велика, а, відповідно, одне із пріоритетних завдань евакуація та ремонт пошкодженої техніки. Тож зрозуміло, чому виникла саме ця ідея”, – наголосив керівник. 

Також Роман розповів, що день за днем їхнє підприємство розширює поле своєї діяльності у допомозі Збройним Силам України. У зв’язку з нестачею пікапів у підрозділах, що залучені до виконання бойових завдань, вони працюють над реалізацією задумів та попередніх домовленостей зі своїми колегами з інших областей ще одного важливого проєкту – встановлення універсальних стійок для різних видів озброєння – «турелей» – на свої напівпричепи, адже це в рази дешевше, аніж на пікапи.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають