9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 12 Квітня, 2021

На Кавказі знайшли унікальний львівський автобус ЛАЗ “Карпати” для космонавтів

 • У це важко повірити – унікальний львівський автобус ЛАЗ-5255П «Карпати» для доставки космонавтів на стартовий майданчик, побудований ще 33 роки тому, дожив до наших днів.

  Про це говорять фотографії машини, опубліковані на сторінці Українські автомобілі на Фейсбук. Повідомляє Національний промисловий портал.

  ЛАЗ-5255П «Карпати» не тільки зберіг свій кузов – з оригінальним круглим вікном другий бічних дверей, а й рідну забарвлення. Навіть характерні ковпаки на колесах не втрачені.

  Автобус ЛАЗ-5255П «Карпати» майданчик був побудований в 1984 році. В цьому ж році машину засвітили в Москві, на ювілейній виставці, присвяченій радянському автопрому. Ця машина стала частиною перспективного сімейство комфортабельних автобусів ЛАЗ-5255 «Карпати», розробленого Всесоюзним конструкторсько-експериментальним інститутом автобусобудування (ВКЕІА), що знаходяться у Львові. Після розпаду «союзу» ВКЕІА перейменували в «Укравтобуспром».

  Дизайн кузова ЛАЗ-5255 «Карпати» перегукувався з приміської моделлю ЛАЗ-4202, яку почали випускати в 1978 році. Однак «Карпати» мали більш високий і довгий кузов. У 1980 році до Олімпіади був також випущений спеціальні версії автобуса – для супроводу олімпійського вогню і машина-салон для оргкомітету. Пізніше з’явилася і версія 5255П – автобус для космонавтів.

  Поки невідомо, чи зможе дожив до наших днів космічний автобус повернутися на свою історичну батьківщину – в Україну. Нещодавно за відновлення рідкісних автобусів ЛАЗ взялися в реставраційному центрі музею КП «Київпастранс» за підтримки ентузіастів «Проекту Кофейбус».

  Першою ластівкою став ЛАЗ-699 «Україна», представлений в квітні цього року фестивалі ретротехніки OldCarLand 2017. Наступним на черзі може стати автобус для космонавтів, так принаймні повідомили на прес-конференції керівник «Проекту Кофейбус» Вадим Навроцький.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  “Західний контейнерний термінал” у Тернополі почав відправляти контейнерні поїзди до Польщі

  "Західний контейнерний термінал", який розташований в Тернополі, у 2021 році налагодив регулярне сполучення з польською інтермодальною мережею.

  ДТЕК використовує дрон-кулю для інспекції виробництва

  В результаті співпраці Innovation DTEK, ДТЕК Енерго і DroneUA, захищений дрон Elios 2, вироблений швейцарською компанією Flyability, був успішно протестований і введений...

  “Укроборонпром” працює над створенням керованих снарядів 155-мм з дальністю 50 кілометрів

  В України продовжують розвивати тематику керованих боєприпасів в рамках програми "Квітник"/"Барвінок". Про амбітні плани з розвитку боєприпасної галузі Концерну розповів директор Дивізіону...

  Міноборони отримає літак Ан-148 від “Антонова” та гелікоптер Мі-8

  Літак Ан-148-100В та гелікоптер Мі-8МТВ-1 зі складу Державного авіаційного підприємства "Україна" (підпорядкована ДУСі) передають у розпорядження Міністерству оборони України.

  Заводі «Океан» прийняв на ремонт черговий суховантаж (фото)

  У Миколаєві 8 квітня на Суднобудівному заводі «Океан» стало для проходження ремонту судно SOLKA 2.Передає Національний Промисловий Портал з...

  “Укравтодор” розпочав ремонт автодороги на території Чорнобильської зони (фото)

  У Чорнобильській зоні стартували ремонтні роботи на 40 кілометровій ділянці дороги між КПП "Дитятки" і КПП "Прип'ять" та під'їзду до ЧАЕС.

  П’ятий екіпаж катера Island готовий до відправки на навчання у США

  П’ятий екіпаж патрульного катеру Island готовий до виряджання у США на навчання.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Виділено кошти на реконструкцію та розбудову пунктів пропуску на Закарпатті

  Закарпатська область отримає кошти на реконструкцію старих та будівництво нових пунктів пропуску на Українському кордоні з державами Європейського Союзу.

  Зараз читають

  “Укроборонпром” працює над створенням керованих снарядів 155-мм з дальністю 50 кілометрів

  В України продовжують розвивати тематику керованих боєприпасів в рамках програми "Квітник"/"Барвінок". Про амбітні плани з розвитку боєприпасної...

  Представлено схему нового терміналу аеропорту Дніпра

  "Укрінфрапроєкт" показав схему нового терміналу в аеропорту Дніпра, який зараз знаходиться в процесі будівництва.

  Дві третини ракето-космічної продукції України імпортували США та Саудівська Аравія

  Про результати господарської діяльності підприємств, що входять до складу Державного космічного агентства України у 2020 році повідомив...

  “Електроважмаш” після сертифікації братиме участь в тендерах “Укрзалізниці” на ремонт та модернізацію локомотивів

  ДП "Електроважмаш" в середині квітня отримає сертифікат, який дозволить підприємству брати участь в тендерах "Укрзалізниці".