9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 7 Жовтня, 2022

На Кавказі знайшли унікальний львівський автобус ЛАЗ “Карпати” для космонавтів

blankУ це важко повірити – унікальний львівський автобус ЛАЗ-5255П «Карпати» для доставки космонавтів на стартовий майданчик, побудований ще 33 роки тому, дожив до наших днів.

Про це говорять фотографії машини, опубліковані на сторінці Українські автомобілі на Фейсбук. Повідомляє Національний промисловий портал.

ЛАЗ-5255П «Карпати» не тільки зберіг свій кузов – з оригінальним круглим вікном другий бічних дверей, а й рідну забарвлення. Навіть характерні ковпаки на колесах не втрачені.

blankАвтобус ЛАЗ-5255П «Карпати» майданчик був побудований в 1984 році. В цьому ж році машину засвітили в Москві, на ювілейній виставці, присвяченій радянському автопрому. Ця машина стала частиною перспективного сімейство комфортабельних автобусів ЛАЗ-5255 «Карпати», розробленого Всесоюзним конструкторсько-експериментальним інститутом автобусобудування (ВКЕІА), що знаходяться у Львові. Після розпаду «союзу» ВКЕІА перейменували в «Укравтобуспром».

Дизайн кузова ЛАЗ-5255 «Карпати» перегукувався з приміської моделлю ЛАЗ-4202, яку почали випускати в 1978 році. Однак «Карпати» мали більш високий і довгий кузов. У 1980 році до Олімпіади був також випущений спеціальні версії автобуса – для супроводу олімпійського вогню і машина-салон для оргкомітету. Пізніше з’явилася і версія 5255П – автобус для космонавтів.

blank

Поки невідомо, чи зможе дожив до наших днів космічний автобус повернутися на свою історичну батьківщину – в Україну. Нещодавно за відновлення рідкісних автобусів ЛАЗ взялися в реставраційному центрі музею КП «Київпастранс» за підтримки ентузіастів «Проекту Кофейбус».

Першою ластівкою став ЛАЗ-699 «Україна», представлений в квітні цього року фестивалі ретротехніки OldCarLand 2017. Наступним на черзі може стати автобус для космонавтів, так принаймні повідомили на прес-конференції керівник «Проекту Кофейбус» Вадим Навроцький.

blank

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають