9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 21 Жовтня, 2021

МЕРТ хоче скасувати раніше введені обмеження для автомобілебудівних підприємств

 • Міністерство промислового розвитку і торгівлі (МЕРТ) України з метою стимулювання знаходиться в кризі вітчизняного автовиробництва пропонує скасувати раніше введені обмеження для автомобілебудівних підприємств, які за нульовою ставкою ввозять товари для використання в промисловому виробництві.

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Інтерфакс-Україна.

  Згідно з оприлюдненим на сайті МЕРТ проекту постанови Кабінету міністрів, відповідні зміни планується внести до Порядку визначення товарів, що ввозяться для промвиробництва ТС.

  Пропонується, зокрема, скасувати всі обмеження по рівню локалізації виробництва: згідно з редакцією Порядку від 2013 року, підприємства, що реалізують восьмирічну Програму створення промвиробництва автомобілів (зварювання, фарбування, складання), повинні були на четвертий рік її реалізації досягти 20% -ної локалізації, на восьмий рік – 50% -ної.

  Крім того, відповідно до чинної редакції, протягом перших 36 місяців з дати затвердження програми кількість моделей ввозяться кузовів для великовузлового складання не може більш ніж утричі перевищувати число моделей ТЗ, запланованих для повномасштабного виробництва, а починаючи з 37 місяця і до кінця терміну програми – не більш ніж удвічі.

  МЕРТ нагадує, що в жовтні-листопаді 2013 року Мінпромполітики затвердило ряд таких Програм підприємств, які взяли на себе зобов’язання модернізувати потужності для виробництва із застосуванням процесів зварювання, фарбування кузова і складання певних моделей легкових автомобілів.

  У пояснювальній записці до документа наголошується, що на момент затвердження програм в Україні діяли 10% -ва ввізне мито на автомобілі, спецмито на легкові авто з двигунами 1-2,2 л, акциз на кузова для промсборки становив EUR109 (у 2014 році він зріс вдвічі), а також акцизний збір на легкові авто.

  У той же час в 2015 році умови змінилися, зокрема, втричі скоротилася спецмито на легкові авто, підвищилися акцизи на нові авто, введений додатковий 5% -ний збір на комплектуючі для легкових авто.

  Все це (а також девальвація гривні, повна відсутність внутрішнього і зовнішнього збуту) призвело до того, що випуск легкових авто в 2016 році склав лише 9,5% до обсягів 2013 року, або 4,340 тис. од., – наголошується в пояснювальній записці.

  При цьому, зазначають автори документа, спостерігається закриття профільних підприємств: зокрема, в 2013 році в країні працювали чотири заводи з виробництва легкових авто, проте в червні 2014 року припинила їх випуск корпорація “Богдан”, в серпні того ж року – Кременчуцький автоскладальний завод . Запорізький автозавод (раніше – найбільший автовиробник – ІФ) в 2016 році скоротив їх випуск до 403 од., А в першому кварталі 2017 го не випустив жодного авто. В даний час легкові авто фактично виробляє тільки “Єврокар” (ЗАЗ відновив їх випуск тільки в травні – ІФ).

  У таких умовах мова йде вже не про виконання затверджених Програм модернізації виробничих потужностей, а про ризики закриття виробництв моторних транспортних засобів, і, відповідно, скорочення тисяч робочих місць і зростання соціальної напруженості – констатує міністерство.

  Порядок встановлює процедуру ввезення товарів для виробників моторних транспортних засобів товарних позицій 8701-8705 згідно з УКТЗЕД (легкові і вантажні автомобілі, спецавтомобілі, автобуси і тролейбуси, трактори).


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Одесу прибуло подароване Україні науково-дослідне судно Belgica (відео)

  Науково-дослідне судно Belgica, яке було передано Україні Королівством Бельгія, прибуло в Одесу.Передає Національний Промисловий...

  Порт Ніка-Тера прийняв найдовше судно у своїй історії

  Порт Ніка-Тера, що входить в структуру Group DF, прийняв судно з найбільшою довжиною у своїй історії – суховантаж Cymona Glory (Маршаллові острова)...

  У Міноборони створили Департамент державного гарантування якості

  Для вдосконалення взаємодії з виконавцями оборонних закупівель у Міністерстві оборони створено Департамент державного гарантування якості.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Президент підписав закон про спрямування додаткових коштів на армію

  Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» № 1807-ІХ.

  ​Нібулон сплатив понад 540 мільйонів гривень податків з початку року

  За три квартали 2021 року "Нібулон" направив 541,03 мільйонів гривень податків і зборів до бюджетів різних рівнів.Передає Національний Промисловий...

  Український «Руслан» доставить на Гуам гелікоптер ВМС Німеччини

  На Маріанський острів Гуам український літак Ан-124-100 «Руслан» доставить вертоліт «Sea Lynx» військових Німеччини.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  На підприємстві у Новомосковську відкрили новий соєпереробний цех

  У Новомосковську на Дніпропетровщині відкрили новий соєпереробний цех, розташований на заводі з виробництва кормів "АГРО КОМ".Передає Національний Промисловий Портал з...

  На розвиток та розбудову українського флоту витратять 1,3 мільярда фунтів британського кредиту

  Половина коштів з кредитних 2,5 мільярдів фунтів стерлінгів (2,7 млрд дол.), які Велика Британія надає Україні, піде на посилення українського флоту.

  Зараз читають

  «Миколаївський суднобудівний завод» прийняв на ремонт патрульний катер «Скадовськ» (фото)

  На ДП «Миколаївський суднобудівний завод» зайшов для докового ремонту патрульний катер Р170 «Скадовськ» Військово-морських сил України.

  Для близько 80 українських розвідників побудували багатоквартирний будинок

  Керівництво Головного управління розвідки продовжує реалізовувати проєкти зі створення комплексної інфраструктури військових містечок для розвідників.

  Нафтогаз планує модернізувати Миколаївську теплоелектроцентраль

  «Нафтогаз України» у 2022 році планує модернізувати Миколаївську ТЕЦ разом з місцевою владою.Про...

  Нацполіція отримала 8 службових мікроавтобусів Ford Transit

  Зокрема ключі та сертифікати на службові мікроавтобуси Ford Transit отримали поліцейські в Житомирській, Луганській, Одеській, Рівненській, Харківській,...