9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 6 Жовтня, 2022

МЕРТ хоче скасувати раніше введені обмеження для автомобілебудівних підприємств

blankМіністерство промислового розвитку і торгівлі (МЕРТ) України з метою стимулювання знаходиться в кризі вітчизняного автовиробництва пропонує скасувати раніше введені обмеження для автомобілебудівних підприємств, які за нульовою ставкою ввозять товари для використання в промисловому виробництві.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Згідно з оприлюдненим на сайті МЕРТ проекту постанови Кабінету міністрів, відповідні зміни планується внести до Порядку визначення товарів, що ввозяться для промвиробництва ТС.

Пропонується, зокрема, скасувати всі обмеження по рівню локалізації виробництва: згідно з редакцією Порядку від 2013 року, підприємства, що реалізують восьмирічну Програму створення промвиробництва автомобілів (зварювання, фарбування, складання), повинні були на четвертий рік її реалізації досягти 20% -ної локалізації, на восьмий рік – 50% -ної.

Крім того, відповідно до чинної редакції, протягом перших 36 місяців з дати затвердження програми кількість моделей ввозяться кузовів для великовузлового складання не може більш ніж утричі перевищувати число моделей ТЗ, запланованих для повномасштабного виробництва, а починаючи з 37 місяця і до кінця терміну програми – не більш ніж удвічі.

МЕРТ нагадує, що в жовтні-листопаді 2013 року Мінпромполітики затвердило ряд таких Програм підприємств, які взяли на себе зобов’язання модернізувати потужності для виробництва із застосуванням процесів зварювання, фарбування кузова і складання певних моделей легкових автомобілів.

У пояснювальній записці до документа наголошується, що на момент затвердження програм в Україні діяли 10% -ва ввізне мито на автомобілі, спецмито на легкові авто з двигунами 1-2,2 л, акциз на кузова для промсборки становив EUR109 (у 2014 році він зріс вдвічі), а також акцизний збір на легкові авто.

У той же час в 2015 році умови змінилися, зокрема, втричі скоротилася спецмито на легкові авто, підвищилися акцизи на нові авто, введений додатковий 5% -ний збір на комплектуючі для легкових авто.

Все це (а також девальвація гривні, повна відсутність внутрішнього і зовнішнього збуту) призвело до того, що випуск легкових авто в 2016 році склав лише 9,5% до обсягів 2013 року, або 4,340 тис. од., – наголошується в пояснювальній записці.

При цьому, зазначають автори документа, спостерігається закриття профільних підприємств: зокрема, в 2013 році в країні працювали чотири заводи з виробництва легкових авто, проте в червні 2014 року припинила їх випуск корпорація “Богдан”, в серпні того ж року – Кременчуцький автоскладальний завод . Запорізький автозавод (раніше – найбільший автовиробник – ІФ) в 2016 році скоротив їх випуск до 403 од., А в першому кварталі 2017 го не випустив жодного авто. В даний час легкові авто фактично виробляє тільки “Єврокар” (ЗАЗ відновив їх випуск тільки в травні – ІФ).

У таких умовах мова йде вже не про виконання затверджених Програм модернізації виробничих потужностей, а про ризики закриття виробництв моторних транспортних засобів, і, відповідно, скорочення тисяч робочих місць і зростання соціальної напруженості – констатує міністерство.

Порядок встановлює процедуру ввезення товарів для виробників моторних транспортних засобів товарних позицій 8701-8705 згідно з УКТЗЕД (легкові і вантажні автомобілі, спецавтомобілі, автобуси і тролейбуси, трактори).

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають