9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 2 Жовтня, 2022

Майно Новокраматорського машинобудівного заводу передали у державну власність

19 липня Верховна Рада ухвалила постанову №7566 «Про деякі питання примусового відчуження майна в умовах правового режиму військового стану», якою вирішила передати майно Новокраматорського машинобудівного заводу (НКМЗ) у державну власність.

Про це йдеться у відповідному законопроєкті, опублікованому на сайті Ради, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на GMK center.

Проєкт документа було передано до ВР 18 липня. Наступного дня його розглядав Комітет з економічного розвитку, але згоди щодо постанови так і не досягнув. Було ухвалено рішення визначитися шляхом голосування.

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту постанови, існує загроза втрати виробничих потужностей НКМЗ у зв’язку з можливістю захоплення його російським агресором.

«Обладнання НКМЗ може бути задіяне в кооперації підприємств оборонно-промислового комплексу при виробництві великокаліберних снарядів, компонентів артилерійських озброєнь (стволів) і новітніх вітчизняних комплексів артилерійського озброєння, зокрема для якнайшвидшого закриття нагальної потреби в артилерійських стволах 122 мм», – пояснив народний депутат Володимир Ар’єв.

У зв’язку з цим дуже важливо не допустити захоплення обладнання ворогом, зберегти та використовувати його на благо України, додав нардеп.

Яке саме майно заводу може перейти у власність держави, у документі не уточнюється, однак у пояснювальній записці зазначено, що реалізація цього документа вплине на витрати бюджету. Терміни та умови передачі майна також поки що не розкриваються.

Довідка

Новокраматорський машинобудівний завод – найбільше в Європі підприємство індивідуального важкого машинобудування. Завод серед іншого спеціалізується на виробництві прокатного, металургійного та гірничодобувного обладнання. Географія постачання включає 79 країн світу. Серед них – Франція, Італія, Польща та країни СНД.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають