9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 25 Лютого, 2021

Луцький завод корпорації “Богдан” у 2019 році наростив продажі тролейбусів і автобусів

 • Дочірнє підприємство “Автоскладальний завод №1” (Луцьк) автомобільної компанії “Богдан Моторс” у 2019 році реалізує, за попередніми даними, 121 одиниць автобусів і тролейбусів, що на 3 одиниці більше, ніж у 2018 році.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Інтерфакс-Україна.

  “Невелике, але все ж зростання. Рік став для заводу, в тому числі, роком випробувань на вміння вижити та розвиватися в непростий час. І невелика кількість проданої техніки, перш за все, через відсутність підтримки вітчизняного виробника державою, а переможцями тендерів на закупівлю автобусів і тролейбусів часто стають білоруські компанії “МАЗ” і “Белкоммунмаш”, – зазначив прес-секретар корпорації “Богдан” Сергій Красуля.

  Він нагадав, що білоруси мають відчутну підтримку від своєї влади та користуються всілякими пільгами при розмитненні техніки в Україні, тому їх ціни стають демпінговими в порівнянні з українськими виробниками.

  “Україні потрібно створити діючу схему підтримки своїх підприємств — тоді виграють усі: підприємства всередині країни будуть завантажені і це буде сприяти збільшенню виплат податків і зростання ВВП країни”, – зазначив він.

  Найбільшу частку в загальній реалізації техніки склали 12-метрові тролейбуси “Богдан Т70117”, зокрема, 57 одиниць поставляються за контрактом з Харковом (за кошти ЄБРР), в тому числі 28 з них вже відправлені замовнику, ще 15 планується поставити до кінця року. Крім того, для Хмельницького КП “Електротранс” поставлено 10 од. “Богдан Т70117”, для МКП “Херсонелектротранс” – 4 од., для сумського КП “Електроавтотранс” – ще 4 тролейбуси.

  Київ в поточному році замовив 13 одиниць двосекційних 19-метрових тролейбусів “Богдан Т90117” (всього в столиці на сьогодні експлуатується 120 таких тролейбусів).

  Як уточнив Красуля, у 2018 році було реалізовано 39 од. 12-метрових тролейбусів і п’ять 19-метрових “Богдан Т70119”.

  Серед реалізованих в поточному році автобусів – 28 од. “Шкільних”, поставлених школярам Житомирської (20 шт.), Тернопільській (7 шт.) і Волинській (1 шт.) областей.

  Крім того, 20 12-метрових низькопідлогових міських автобусів “Богдан А70132” поставлені КП “Електроавтотранс” Івано-Франківська, сім міських автобусів малого класу “Богдан А22112” відправлені в Авдіївку, Краматорськ та інші міста.

  Прес-секретар корпорації також нагадав, що під час відсутності достатньої держпідтримки завод намагається вийти на нові ринки збуту — в поточному році було підписано ще один контракт з французькою Bluebus (Bollore Group), в рамках якого в березні був виготовлений прототип 18-метрового кузова, а потім реалізований інжиніринговий контракт на розробку і виготовлення кузова з високолегованих сталей.

  “До кінця року луцький завод обов’язково виконає всі зобов’язання по підписаним контрактам і, сподіваємося, отримає додаткові замовлення на постачання транспорту у 2020 році. У наступному році завод планує спроєктувати та виготовити новий електробус, якому не буде аналогів на ринку. Стратегія розвитку підприємства на 2020 рік — нові проєкти та виробництво техніки високої якості”, – підкреслив Красуля.

  АТ “Автомобільна компанія “Богдан Моторс” об’єднує виробничі активи одного з провідних українських автовиробників — корпорації “Богдан” (автобусно-тролейбусний завод в Луцьку виробничою потужністю 6 тис. од. техніки в рік і завод легкових авто та військової техніки в Черкасах).


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  “Укравтодор” сертифікуватиме процес закупівель і переведе тендерну документацію в електронний формат

  "Укравтодор" у 2021 році планує сертифікувати процес закупівель в рамках співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку...

  Анонсовано будівництво нового аеропорту на Донбасі

  У 2021 році планується знайти місце для будівництва і розпочати проєктування аеропорту, який забезпечив би цивільне авіасполучення Донецької та Луганської областей з...

  Новий український авіадвигун Д-436-148ФМ сертифікують за два роки

  За найближчі два роки в області авіадвигунобудування ДП "Івченко-Прогрес" планує сертифікувати двигун Д-436-148ФМ для літака Ан-178, а також для подальшого розвитку лінійки...

  Будівництво корвету для ВМС України профінансують на 3,8 мільярда гривень

  Цьогоріч будівництво одного корвету для Військово-Морських Сил України Міноборони профінансує на 3,8 мільярда гривень.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Проєкт будівництва євроколії між Ужгородом та Чопом оцінюють в 500 мільйонів гривень

  На 2021 рік заплановані роботи з підготовки проєктної документації та техніко-економічного обґрунтування проєкту по відновленню залізниці з колією європейського стандарту 1435 мм...

  Військові протестували бронетранспортери “Отаман” та БТР-60М від “Практики” (фото)

  На полігоні Збройних Сил України "Десна" пройшли заводські ходові випробування дослідних зразків універсальних колісних платформ "Отаман" та БТР-60М, які розроблені НВО "Практика".

  “Інтерпайп” будує цех з виробництва колісних пар для США та ЄС

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" має намір відповідно до раніше намічених планів ввести в експлуатацію новий додатковий цех з виробництва колісних пар у...

  Європейський інвестиційний банк профінансує електрифікацію залізничних шляхів на ділянці Сіверськ – Лисичанськ

  Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) повідомив про готовність профінансувати електрифікацію залізничних шляхів на ділянці Сіверськ - Лисичанськ в рамках програми "Відновлення Донбасу".

  Зараз читають

  Прикордонникам передали перший корпус катеру OCEA

  У Франції передали Державній прикордонній службі України перший корпус патрульного катеру OCEA FPB 98 MKI для Морської...

  КБ «Південне» та КПІ спільно створюватимуть космічні апарати та оборонні розробки

  Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського та КБ «Південне» ім. М.К. Янгеля планують спільно працювати над створенням...

  У КПІ запускають Школу підготовки інженерів-конструкторів

  У КПІ імені Ігоря Сікорського запускають Школу професійного розвитку інженерів-конструкторів.Про це повідомив керівник Державного концерну...

  Шведські порти зацікавились проєктом з’єднання інтермодальним коридором Чорного і Балтійського моря

  Шведські порти Евле і Норрчепінг зацікавлені в тому, щоб стати кінцевою точкою маршруту, який з'єднає Чорне і...