9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Травня, 2023

Лідеру українського авіадвигунобудування «Івченко-Прогрес» виповнилося 75 років

У вівторок, 5 травня, виповнилося 75 років з дня заснування «Запорізького машинобудівного конструкторського бюро «Прогрес» ім. академіка О.Г. Івченка», лідера вітчизняного авіадвигунобудування, що входить до складу ДК «Укроборонпром».

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на АрміяInform.

Підприємство спеціалізується й на газотурбінних двигунах промислового застосування. За підрахунками підприємства, загальний наробіток в експлуатації їх газотурбінних двигунів складає понад 300 млн годин. Це приблизно 35 000 років безперервно роботи.

Експериментально-дослідний комплекс «Івченко-Прогрес» містить 17 стендів та 78 спеціальних установок для різних випробувань двигунів, що робить його одним з найпотужніших в Європі.

Сьогодні колектив підприємства з 2500 тисяч людей очолює академік Інженерної академії України, доктор технічних наук Ігор Федорович Кравченко, який працює на підприємстві вже близько 40 років та обіймає посаду керівника та генерального конструктора з 2010 року. Під його керівництвом «Івченко-Прогрес» демонструє стабільний ріст фінансових показників, як за обсягом виконаних робіт, так і за їх реалізацією. Лише за останні 4 роки підприємство перерахувало до бюджетів різних рівнів понад 1 млрд грн податків.

«Івченко-Прогрес – дійсно унікальне потужне українське підприємство зі світовим ім’ям! Саме це підприємство розробило двигуни, які підіймають у небо найбільший та найпотужніший у світі транспортний літак –  Ан-225 «Мрію», а також Ан-125 «Руслан» та інші моделі літаків Антонова. Конструкторський геній колективу «Івченко-Прогрес» розробив не один унікальний двигун, які встановили багато рекордів, як, наприклад, перший у світі найбільш потужний вертолітний двигун Д-136. Щиро вітаю колектив та ветеранів підприємства із ювілеєм.  Переконаний, що новим поштовхом для розвитку підприємства стане відродження в Україні авіабудування. Укроборонпром долучився до розробки відповідної стратегії і ми віримо, що незабаром цей великий державний проєкт буде втілено в життя”, – зазначає Генеральний директор ДК «Укроборонпром» Айварас Абромавичус.

«Україна має необхідні потужності для повного циклу виробництва авіаційної техніки, включно із унікальними конструкторськими розробками «Івченка-Прогрес”. Ухвалення Стратегії розвитку авіабудування, яка має сьогодні політичну підтримку Президента, має зрушити галузь з мертвої точки, що буде новим етапом у розвитку цілого ряду підприємств», – додає радник генерального директора Укроборонпрому зі стратегічних питань Руслан Корж.

ДП «Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» ім. академіка О.Г. Івченка» здійснює проєктування, виготовлення, випробування, сертифікування, підтримку льотних випробувань дослідних зразків, авторське конструкторське супроводження виробництва і експлуатації, ремонт і модернізацію газотурбінних двигунів авіаційного і промислового застосування. Право на проєктування, виробництво, ремонт та модернізацію двигунів підтверджено понад 75 сертифікатами, виданими Європейським агентством з авіаційної безпеки, Державіаслужбою України,  Головним управлінням  цивільної авіації Китаю, Бюро Верітас та ін. «Івченко-Прогрес» активно співпрацює з іноземними виробниками авіаційної техніки та бере участь у міжнародних науково-технічних проєктів.  Пріоритетними напрямками в роботі є науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи.

Останні новини:

Зараз читають