Київський завод підйомно-транспортного обладнання виготовив два 20-тонних мостових крани для Полтавського гірничо-збагачувального комбінату.
Повідомляє Національний Промисловий Портал.
На замовлення Полтавського ГЗК на Київському заводі підйомно-транспортного обладнання були виготовлені два електричні мостові опорні крани, які були потрібні в цех із переробки котунів, де температура навколишнього середовища сягає до 80°C.
Конструктори київського підприємства запропонували однобалкове виконання, що забезпечило менші навантаження коліс на підкранові колії, конструкцію будівлі та фундамент, а також – більшу робочу зону.

Для можливості точного позиціонування вантажів (комплектуючих дробильних млинів) були запропоновані двошвидкісні двигуни механізму підйому і пересування вантажопідйомного механізму (таля) та крана. Також, зважаючи на складну конструкцію цеху під робочою зоною крана, було запропоновано застосування системи радіоуправління, що дозволило управляти робочим процесом практично з будь-якої точки цеху.
Для забезпечення надійності кранового обладнання були застосовані комплектуючі та лакофарбові покриття, розраховані на роботу при високих температурах. Двигуни підйому та пересування мають додатковий обдув і ступінь захисту електрообладнання IP65. З метою зручності проведення техобслуговування та поточного ремонту механізмів підйому та пересування кранів на них були встановлені майданчики обслуговування.
Додатково кожен із кранів оснащений пристроєм, призначеним для запобігання можливості їх зіткнення в процесі роботи, а також звуковим гудком, який керується за допомогою окремої кнопки на пульті управління. Обидва крани однакові як за своїми технічними характеристиками, так і по комплектації.
Технічні характеристики кранів:
- маркування – КМО-20,0-33,50-35,00-А5;
- вантажопідйомність – 20,0 т;
- висота підйому – 35,0 м;
- прогін крана – 33,5 м;
- швидкість підйому-опускання – 7,0/2,0 м/хв;
- швидкість пересування візка – 24,0/6,5 м/хв;
- швидкість пересування крана – 40,0/10,0 м/хв;
- температурний режим – -10…+85°C;
- виконання – загальнопромислове;
- група режиму роботи по ISO або ДЕСТ – А5;
- ступінь захисту електрообладнання – IP65.

Комплектація поставленого кранового обладнання:
- таль канатний типу МТ, кінцеві балки, мотор-редуктори пересування та підйому – виробництва компанії Podem (Болгарія);
- прогінний міст – виробництва Київського заводу ПТО;
- кінцевий вимикач підйому-опускання;
- кінцевий вимикач пересування крана;
- кінцевий вимикач пересування таля;
- термозахист двигуна підйому;
- реле контролю фаз;
- світлова та звукова сигналізація ходу крана;
- пристрій проти зіткнення;
- додаткове гальмо механізму підйому;
- обмежувач вантажопідйомності;
- головний контактор у ланцюзі;
- LED освітлення робочої зони;
- система радіоуправління (двошвидкісна);
- провідний підвісний пульт.
Поставлені крани були змонтовані в умовах існуючого виробництва, при цьому підйом прогонового мосту та кінцевих балок здійснювався з торця будівлі – для цього була демонтована стінова панель цеху. Після закінчення монтажу кранового обладнання були проведені пусконалагоджувальні роботи, по закінченню котрих наші монтажники провели контрольні випробування з вантажем на статичні та динамічні навантаження.
На завершення був виданий технічний звіт про виконання монтажу кранів, а також паспортна та дозвільна документація для їх реєстрації в органах експертно-технічного нагляду. Наразі обидва крани успішно експлуатуються – їх використовують для підйому і переміщення великогабаритних важких комплектуючих при ремонті дробильних млинів.

Завдяки роботі двох нових мостових кранів на Полтавському ГЗК істотно скоротився час, що витрачається на ремонт млинів; і, як наслідок, збільшилася кількість продукції – високоякісних залізорудних котунів, використовуваних у виробництві сталі.