9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 8 Грудня, 2023

Компанія «Рено Україна» у 2017 році почне продавати електромобілі в Києві, Львові і Одесі

До кінця 2017 року «Рено Україна» почне продаж електромобілів в Києві, Львові та Одесі. Біля кожного дилерського центру компанія відкриє дві зарядні станції, за матеріалами EcoTown.

Зараз Renault проводить «технічний тур» Україною, щоб перевірити зарядну інфраструктуру та готовність дилерських центрів до продажу та обслуговування електромобілів. В лінійці електрокарів компанії – Renault Zoe, Kangoo ZE і квадроцикл Twizy. Як зазначила голова правління компанії Яна Міненко, «деякі з них до кінця року будуть продаватися в Україні». Renault має намір щороку продавати від десятків до сотень електромобілів. За її словами, сьогодні в Європі кожен четвертий електромобіль – це Renault.

В Україні вартість Renault Zoe стартує з 830,02 тис. грн (версія Life з двигуном 68 кВт), Kangoo ZE – також з 830,02 тис. грн (версія Express з двигуном 44 кВт). У компанії сподіваються, що найближчим часом ціна на електромобілі впаде на 20% за рахунок спрощення українського законодавства щодо електромобілів, в тому числі скасування акцизу і ПДВ на їх імпорт, і прийняття парламентом відповідного законопроекту.

Менеджер з розвитку бізнесу Renault Сандрін Жодон повідомила, що для європейських покупців електрокарів існує чимало пільг. Основними корпоративними користувачами електромобілів є служби таксі та доставки, пошта, car-sharing, туристичний бізнес, поліція. У Франції при покупці Renault Zoe чи Kangoo ZE виплачують €10 тис., а при покупці квадроцикла Twiz – €1 тис. У Норвегії електромобілі на 30% дешевші, ніж авто з ДВС, тому в 2016 році їх частка на авторинку цієї країни склала 17% (в Україні – 0,4%). В Україні парк електромобілів налічує близько 2 тисяч авто та 600 зарядних станцій.

За минулий рік продажі нових електромобілів у світі зросли на 59% (в порівнянні з 2015-м) – до 460 тис. Найбільший показник у Китаю – 257 тис. (з приростом в 2,4 рази до попереднього року). В Європі продано 102 тис. автівок, в Японії – 16 тисяч. 80% власників електрокарів заряджають їх вдома від звичайної розетки, 10-15% – під час поїздок в магазини або у справах, і лише до 10% – від зарядних станцій в поїздках на великі відстані.

Останні новини:

Зараз читають