9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 18 Січня, 2022

Харківський завод Електроважмаш вперше за 4 роки вийшов в прибуток

Харківський завод “Електроважмаш” – один з найбільших державних машинобудівних заводів – планує закрити рік з прибутком понад два мільярди гривень. Передає Сьогодні.

Антон працює вже 15 років. За останні два збільшували зарплату двічі, наступного року піднімуть ще.

“Звичайно відчутно. Будь-яке поліпшення зарплати – це добре. Хотів облаштувати житло. Зараз роблю ремонт у квартирі, і тому воно дуже до речі”, – каже верстатник Антон Ушканов.

Харківський завод “Електроважмаш” вперше за 4 роки працює в прибуток. Замовлення мають на рік вперед. Це єдине в Україні підприємство, що випускає потужні гідрогенератори, турбогенератори для теплових і атомних електростанцій, електродвигунів, великих електричних машин, а також для міського та залізничного електротранспорту.

“Ми виграли практично всі контракти, які проводила компанія Укргідроенерго – весь Дніпровський каскад, реконструкцію всієї гідроелектростанції в Україні ми виконуємо разом з даною компанією. Ми виграли низку історичних контрактів, ми вперше за 15 років підписали контракт на ринок Бангладеш”, – говорить керівник державного підприємства “Завод “Електроважмаш” Дмитро Костюк.

Завод стратегічно важливий для України. З 2015 року він бере участь в програмі імпортозаміщення. Географія поставок – понад 40 країн світу. Зараз підприємство модернізують, переоснащують виробничі лінії.

“Машинобудування є локомотивом будь-якої розвиненої країни. І безумовно ми мусимо орієнтуватися на машинобудування. Там найвища рентабельність. Найвищі зарплати. Безумовно – це і двигун науки харківської”, – пояснює керівник управління розвитку промисловості Харківської облдержадміністрації Олег Міщенко.

Щоб промисловість вийшла з кризи, максимум зусиль доклала обласна влада. І виробництво зросло майже на 30 відсотків. Харківщина зараз в лідерах за темпами приросту в машинобудуванні. Більше третини бюджетних надходжень до обласної скарбниці дає важка промисловість

“Вони мають не тільки нашу підтримку, а й контроль, щоб кожне підприємство збільшувало соціальні гарантії і збільшувало заробітну плату. Це основа розвитку промислового комплексу і можливість кожного працівника бути впевненим, що у нього є заробітна плата, що у нього є місце роботи, плани на майбутнє ну і звичайно від цього маємо стабільність в регіоні і рухаємося далі до розвитку”, – говорить голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають