9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 7 Серпня, 2022

Харківська компанія FED розробила агрегати для італійського супутника

У 1-му кварталі наступного року європейці запустять новий супутник. Він стане проривом у сфері телекомунікаційного зв’язку, адже є найбільшим за габаритами та потужністю. До появи революційного апарату в тому числі причетні й українці.

Харківські інженери та агрегатники створили одразу два “органа” для майбутнього супутника. По-перше, йдеться про систему охолодження. На її розробку та виготовлення компанія FED виграла тендер у франко-італійської компанії “Thales Alenia Space”. У кілька разів збільшена потужність вимагала нового підходу до охолодження. Розробники придумали та втілили принципово нову двофазову систему.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на visti.news.

“Це буде з точки зору техніки — технічний Юрій Гагарін разом з нашою системою охолодження. Чому? Тому що до цього тепло на супутниках можна було відводити традиційними методами. Сьогодні традиційними методами супутник у 22 кіловат потужності, а попередні максимуми були 14, – неможливо. І ось тут це ноу-хау дозволило нам виграти тендер і виконувати цю роботу”, – повідомив голова правління ПАТ «FED» Віктор Попов.

Другий орган, який дали супутнику харків’яни, – власне, серце супутника. Новий двигун.

“На цьому супутнику буде застосований, вперше як маршовий двигун — іонно-плазмові двигуни. До цього для супутників для виведення на стаціонарні орбіти використовувалися рідинні двигуни. Але вони важкі — тонна ваги. А сьогодні використання іонно-плазмових двигунів замість тонни ваги важить 100 кг” – зазначив Віктор Попов.

Замість 900 кг ваги колишнього двигуна супутник нестиме додаткову апаратуру. І це також впливає на збільшення його потужності.

Іонно-плазмовий двигун хочуть використовувати й в Україні.

Мені дуже приємно, що і наше космічне агентство в особі флагмана КБ “Південне”, воно вже має програму створення поки малорозмірних супутників. Але знову ж таки, там це буде застосовуватися дуже широко”, – підкреслив голова правління ПАТ «FED»

У ФЕД поставили собі завдання в наступні максимум 5 років реалізувати серійне виробництво іонно-плазмових двигунів в Україні. Вважають, за ними майбутнє – саме з них колись розпочнеться доба ракетно-електричних двигунів в Космосі, маневри на орбіті, прибирання космічного сміття та, міжпланетні перельоти.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають