9.5 C
Alba Iulia
Середа, 1 Лютого, 2023

“Інтерпайп” буде поставляти залізничні колеса в Білорусь

На початку жовтня холдинг Віктора Пінчука “Інтерпайп” уклав великий контракт на постачання залізничних коліс в Білорусь.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на видання “Промислова”.

Уже в поточному році обсяг експорту складе 6 тисяч тонн, у 2020-му – 20 тисяч одиниць. Цей контракт символізує повернення “Інтерпайпу” на ринки СНД після року гонінь з боку росіян. Тепер українцям потрібно більше хвилюватися, щоб потужності наших заводів встигали за попитом на колісну продукцію.

У квітні 2018 колегія Євразійського економічного союзу необачно підвищила мита на ввезення в країни СНД залізничних коліс походженням з України з 4,75% до 34,22% від митної вартості. Однак вже влітку 2019 го це рішення було призупинено. Формально на рік, поки триватиме нове розслідування. Але де-факто скасовування мит — це визнання, що без українських коліс вагонобудівна індустрія пострадянської Співдружності гальмує розвиток і страждає.

Білорусь першою заявила про це вголос. Глава державного холдингу “БелАЗ” Петро Пархомчик визнав, що його країна зробила помилку, погодивши мита на колеса у квітні минулого року, і запевнив, що більше такого не повториться. На його переконання, білоруська сторона не дасть добро на відновлення мит, так що ця норма буде скасована і не буде діяти в найближчі роки. Не виключено, що за свої лобістські зусилля “БелАЗ” розраховує на цінові поступки з боку підприємства В. Пінчука.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають