9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

ХТЗ випуститить дослідний зразок МТЛБ без російських комплектуючих

ПАТ “Харківський тракторний завод” (ХТЗ) працює над дослідним зразком багатоцільових легких броньованих транспортерів (МТЛБ) для Міністерства оборони України, повідомив генеральний директор підприємства Андрій Коваль.

“Що стосується замовлень від Міноборони, то ми працюємо нині над цим питанням, тому що потрібне доопрацювання конструкторської документації, щоб ця техніка відповідала потребам української армії. Йдеться про комплектацію, про інші типи двигунів… Ми отримали завдання на розробку та виготовлення дослідного зразка”, – сказав А.Коваль на брифінгу в четвер.

Відповідаючи на уточнювальне запитання кореспондента агентства “Інтерфакс-Україна“, гендиректор [wiki]ХТЗ[/wiki] повідомив, що йдеться про виготовлення дослідного зразка техніки без використання будь-яких російських комплектуючих.

“Дослідний зразок техніки МТЛБ повністю без російських комплектуючих планується випустити до середини наступного року”, – сказав А.Коваль.

За його словами, поки що цю роботу ХТЗ здійснює власним коштом.

Як повідомлялося, наприкінці лютого 2015 року народний депутат Антон Геращенко повідомив, що найближчим часом фахівці Ради національної безпеки і оборони України відвідають Харківський тракторний завод із метою вивчення питання про відновлення виробництва легкоброньованої техніки.

“У заводу подібний досвід є. Зокрема, ХТЗ свого часу випустив понад 10 тисяч “Гвоздик” і десятки тисяч легкоброньованих тягачів МТЛБ, але був у середині 2000-х викуплений російським олігархом”, – написав А.Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

“Головною проблемою при цьому буде питання – де брати двигуни для легкої бронетехніки… Дизельні двигуни для самохідних гаубиць і БТР завжди виробляли в Росії на Ярославському або Челябінському моторних заводах. Зокрема і двигуни, які масово встановлювали на автомобілі сімейства КРАЗ”, – додав депутат.

Наприкінці квітня 2016 року президент і власник групи компаній Олександр Ярославський за пропозицією австрійського бізнесмена Зігфріда Вольфа, інвестора ПАТ “Харківський тракторний завод”, придбав контрольний пакет акцій цього підприємства. О.Ярославський заявив про намір інвестувати в підприємство близько 200 млн грн.

“Давайте починатимемо відновлювати наше спецвиробництво. Тому що наші МТЛБ дуже добре зарекомендували себе під час оборони держави… Принципове завдання для нас – відновити виробництво”, – сказав П.Порошенко.

Останні новини:

Зараз читають