9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Березня, 2023

ХТЗ і DCH підписав меморандум про співпрацю з Харківським національний університетом

blank
Education.ua

27 січня, Олександр Ярославський від імені своєї групи DCH і Харківського тракторного заводу підписав меморандум про стратегічне партнерство з Харківським національним університетом ім. В. Н. Каразіна. Як повідомили в прес-службі DCH, тим самим “було документально закріплено і систематизовано у напрямку наша співпраця з цим шановним вузом”.

Свої підписи під документом бізнесмен і ректор вузу Віль Бакіров поставили її рамках засідання наглядової ради ХНУ, членом якого Ярославський є вже багато років.Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Українські Новини.

“Я вважаю, що, перш за все, університет повинен стати для ХТЗ кузнею кадрів. Студенти будуть проходити практику, ми будемо проводити свої лекції, заходи. Я мрію про те, що коли-небудь студенти винайдуть для ХТЗ такий трактор, який буде на Місяці орати або на Марсі “, – сказав Олександр Ярославський.

Під егідою ХТЗ і DCH, що належать Ярославському, також буде проходити співробітництво в галузі спільних наукових розробок (в тому числі і що стосуються розроблюваної структурами бізнесмена Національної програми “Український трактор”), підготовка кадрів, організація виробничої практики студентами.

“Ми розуміємо, що сучасне виробництво потребує науки, в сучасних технологіях, співробітництво і взаємодію з наукою. Тому ми цим актом підписання підтверджуємо свою готовність співпрацювати, взаємодіяти і допомагати один одному, поки Харківський тракторний завод не випустить кілька мільйонів потужних і надійних машин” , – сказав у свою чергу ректор ХНУ.

Ярославський підкреслив, що досвід подібної співпраці між науковими центрами і виробництвом відомий вже кілька століть, і в процесі втілення в життя Меморандуму ХТЗ / DCH і ХНУ будуть використані кращі світові практики.

Крім того, на засіданні наглядової ради Олександр Ярославський заявив про свою готовність від імені ХТЗ профінансувати встановлення пам’ятника знаменитому уродженцю Харкова – письменникові, історику, філологу Петру Гулаку-Артемовському, який в XIX в. був також професором Харківського університету. Раніше бізнесмен виділив вузу понад півмільйона гривень на установку перед головним корпусом ХНУ пам’ятника Нобелівським лауреатам, які мають відношення до вузу, – Іллі Мечникову, Льву Ландау, Семену Ковалю.

Як зазначив ректор вузу Віль Бакіров, “без Ярославського ці монументи б не стояли, а зараз стоять і працюють на авторитет і імідж науки – і в тому числі на авторитет і імідж Харківського університету”. І зазначив, що він ще студентом працював на будівництві одного з корпусів ХТЗ, потім проводячи соціологічні дослідження. “Ви, Олександр Владиленович, і ваша компанія робите велику справу, відроджуєте, відновлюєте гордість харківської промисловості. За це вам величезне спасибі!”, – Сказав учений.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають