9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 9 Грудня, 2021

Херсонський машинобудівний завод відновив виробництво комбайнів після декількарічного простою

Херсонський машинобудівний завод (ХМЗ) після тривалого простою запустив виробництво комбайнів, повідомляє Укрінформ

«Завод уже випустив 8 комбайнів спільно з фінською компанією. І сьогодні на рівні Кабінету міністрів обговорюється питання про те, щоб на базі «Херсонського машинобудівного заводу» зробити цілу програму «Комбайни України», яка б забезпечувала нашу аграрну країну технікою власного виробництва », – зазначив президент Міжнародної громадської організації «Земляцтво Херсонщини» Юрій Гусєв.

Він підкреслив, що дуже непросто було заново запустити підприємство, яке простоювало кілька років і навіть знаходилося під загрозою знищення. Але завдяки підтримці з боку обласної держадміністрації на Херсонщині випускають не тільки комбайни, а й трактора, портові доки, які експортуються в інші держави світу.

Херсонський машинобудівний завод (ХМЗ) в Україні та за кордоном в основному знають, як комбайновий завод зі 130-річною історією. За радянських часів на заводі випускали самохідні комбайни для збирання кукурудзи, потім, в 90-х роках почали виробництво вітчизняного комбайна «Славутич». У спробах модернізувати цей збиральний агрегат в 2010 році з’явився зернозбиральний комбайн «СКІФ», але це було дрібносерійне виробництво.

Протягом двох років керівництвом ХМЗ велися переговори з фінською компанією Rosenlew, яка також має багату історію виробництва сільськогосподарської техніки – понад 160 років. Сьогодні вони виробляють комбайни на замовлення таких брендів, як John Deere, Massey Ferguson, і, відповідно, сам Rosenlew.

У 2017 році між ХМЗ та Rosenlew було підписано партнерську угоду про спільне виробництво комбайна SKIF 280 Superior. За базис взяли Sampo Rosenlew SR 3085 Superior – комбайн нового покоління з пропускною спроможністю від 9,8 до 13 кг / с, потужністю двигуна до 276 кінських сил, – це вже стандарт Євро-5

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають