9.5 C
Alba Iulia
Середа, 7 Грудня, 2022

ХТЗ готовий випускати військову техніку

blankХарківський тракторний завод (ХТЗ), який відновив роботу після тривалого простою, зможе випускати й військову техніку.

Про це на прес-конференції у Харкові повідомила голова Харківської ОДА Юлія Світлична – розказали на defense express.

«Завод здатний робити не лише техніку для сільського й комунального господарства, а й увійти до технологічних ланцюжків оборонної промисловості. Це можуть бути, як комплектуючі, так і цілі машини»,

– розказала Світлична.

За її словами, ХТЗ готовий їх робити «у разі потреби й держзамовлення». «Зараз на заводі вивчають ринки, думають над тим, що може зацікавити потенційних покупців. У планах на цей рік – випуск 500 тракторів за участю 2 тис. співробітників», – заявила голова Харківщини.

ХТЗ відновив роботу 6 січня після особистого втручання президента Петра Порошенка. За словами глави Адміністрації президента Ігоря Райніна, «Президент підтримав ідею, що ХТЗ має працювати на українську економіку, і люди мають отримувати заробітну плату».

У березні 2016 року власником ХТЗ став бізнесмен Олександр Ярославський. Його компанія DCH відкрила кредитну лінію у ₴400 млн на доповнення оборотних коштів. 23 вересня 2016 року на міжнародному економічному форумі у Харкові Олександр Ярославський заявив, що готовий фінансувати виробництво військової техніки. За його словами, він також готовий інвестувати у розвиток ХТЗ до півмільярда доларів США.

Як інформував ZAXID.NET, СБУ звинуватила керівництво Харківського тракторного заводу в диверсії. Зокрема, керівник підприємства планував знищити завод, якому Міноборони України планувало зробити замовлення. Після узгодження з російськими власниками ХТЗ новий гендиректор, який зайняв свою посаду в березні 2016 року, підготував супровідну документацію для експорту в Росію обладнання ливарного цеху.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають