9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Березня, 2023

Харківські вчені планують запустити в виробництво трактор з безступінчатою трансмісією

blankПерший в Україні трактор з безступінчатою трансмісією був розроблений в харківському «політеху». Сам проект готували кілька років, а в створенні остаточного варіанту допомогли фахівці «ХТЗ» Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на ObjectivTv.

Ідея створити перший в Україні трактор з безступінчатою трансмісією з’явився у вчених харківського політеху ще на початку двотисячних. Проект розробляли кілька років і два роки тому спільно з фахівцями заводу «ХТЗ» була виготовлена ​​перша модель нового двигуна. Мотор встановили в трактор і, після експериментів і перевірок в приміщенні, – відправили працювати в поле, розповідають вчені політехнічного інституту.

Був підібраний комплекс апаратури, все датчики були заведені в кабіну і разом з трактористом, сидячи з ним поруч з ноутбуком, ми записували в режимі реального часу і в русі тиск, кутові швидкості, крутний момент – Микола Мітцель – ст.викладач кафедри автомобіле-тракторобудування НТУ «ХПІ»

Трактор з новим безступінчатим двигуном дозволяє економити 10-20% палива, розповідають розробники. Наприклад, при оранці одного гектара землі пального потрібно 18 літрів менше.

Що дає ця трансмісія – дає можливість кнопочкой рушати, жати на кнопочку і збільшувати швидкість до 8 км/год при оранці, зменшувати і збільшувати швидкість не педаллю газу, а тільки кнопочкой – це і є безступінчасте регулювання – Вадим Самородов завкафедрою автомобіле-тракторобудування НТУ «ХПІ»

Виготовлення безступінчатої трансмісії обійдеться в сім разів дешевше, ніж закупівля її за кордоном. Тому вчені вузу впевнені – двигун необхідно запустити у виробництво, уже є домовленість про це з керівництвом «Харківського тракторного заводу».

З радісною подією, яка сталася 6 січня – заробив «ХТЗ», у мене є одна мрія – я хочу щоб дана трансмісія стала на конвеєр «ХТЗ» та витіснила стару морально застарілу механічну трансмісію – Євген Пелипенко – асистент кафедри автомобіле-тракторобудування НТУ «ХПІ»

Кафедра автомобіле- тракторобудування НТУ «ХПІ» не тільки розробила, а й запатентувала новий двигун. Його можна встановлювати і в військову техніку – танки, вантажівки і бойові машини піхоти.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають