9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 12 Грудня, 2023

Громадам Сумщини передали 14 нових автобусів українського виробництва (відео)

Сумська область отримала нові шкільні автобуси, які були придбані на умовах співфінансування.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Суспільне.

Обласні школи отримали шкільні автобуси А08116ш, вироблені корпорацією “Еталон” на Чернігівському авіазаводі. Загалом на них витратили 28 мільйонів гривень.

Репортери Суспільного розповіли про той позитивний ефект, який буде отриманий в результаті передачі громадами Сумщини нових шкільних автобусів.

Миколаївська школа – опорна, у ній навчаються понад півтисячі дітей. З них підвезення потребують 250 учнів, бо живуть у восьми віддалених селах, – розповіла в.о.директора школи Ольга Панасовська.

“Серед дітей, яких підвозять, – четверо учнів із особливими освітніми потребами, і до сьогоднішнього дня для батьків цих дітей було проблематично дістатися до нашого закладу, вони використовували власний транспорт. Сьогодні ж у них є можливість рівного доступу до освіти”,– сказала Ольга Панасовська.

Саме такого, спеціалізованого автобуса, потребували у Миколаївській громаді 30 дітей, розповів голова Сергій Пасько. До сьогодні мали вісім шкільних автобусів, найновішому – чотири роки, найстарішому – 40.

“Новий автобус допоможе нам розвантажити вже існуючі маршрути й в період карантинних обмежень забезпечити безпеку у підвезенні учнів”, – говорить Ольга Панасовська.

Голова громади Сергій Пасько розповів, що вартість автобуса – понад два мільйони гривень, половину з них знайшли в селищному бюджеті. Каже: поки потреба задовільнена, але якщо з’являться нові учні з інших сіл, знадобиться збільшити автопарк.

“Гостро стоїть питання оптимізації шкіл. Три школи некомплектні, багато класів, тому все одно за рік-два постане питання із найближчих сіл підвозити до опорного закладу дітей”, – сказав Сергій Пасько.

Новий автобус поки стоятиме просто неба – приміщення для нього немає. Як говорить завідуючий гаражем Миколаївської громади Микола Бабченко, ті гаражі, що є на сьогодні, були збудовані під старі автобуси.

“У наступному році – це погоджено вже з керівництвом громади – плануємо будувати тут накриття для автобусів, щоб вони могли зберігатися не надворі. Погодні умови негативно впливають на транспорт”, – пояснив чоловік.

Разом із Миколаївською громадою нові автобуси отримали ще десять громад Сумщини. Серед них – Краснопільська. У Краснопільській загальноосвітній школі підвозом користуються 140 дітей.

“У нас до цього було чотири автобуса, але один дуже старенький, потребує часто ремонту, заміну запчастин. Ремонтувати дуже дорого”, – сказала директорка школи Олена Прийма.

Найбільше автобусів отримали в Шосткинському районі. “Там найбільша розгалуженість малокомплектних шкіл, і для того, щоб їм оптимізувати мережу, їм потрібно в першу чергу організувати перевезення”, – пояснила начальниця обласного управління освіти і науки Вікторія Гробова. За словами посадовиці, нині лишається потреба більше ніж в двадцяти автобусах.

На Сумщині на навчання підвозять близько 9000 учнів, загальний парк для них – 271 автобус.

Останні новини:

Зараз читають