9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 12 Квітня, 2021

Голова “Укрзалізниці” розповів про реформу залізниці, закупівлю 200 локомотивів і тисячах нових вагонів

 • Одесу відвідав Войцех Балчун, глава управління ПАТ “Укрзалізниця”. Приводом стала презентація стратегії розвитку компанії на 2017-2021 роки. Після обговорень його з трудовими колективами в регіонах він буде направлений на розгляд до наглядової ради “Укрзалізниці” і в Кабінет Міністрів.

  В першу чергу, перевізник хоче підвищити якість транспортних послуг, тим самим забезпечивши розвиток України, а також розвиватися на ринках ЄС, щоб в майбутньому стати лідером в таких перевезеннях, передає “Пасажирський Транспорт“.

  Згідно зі стратегією, продовжиться реформування галузі шляхом створення вертикально інтегрованої структури – в 2017-2019 будуть створені компанії не за регіональним принципом, а за видом діяльності. Бізнес-модель буде побудована на 5 бізнес-вертикалях: вантажні перевезення і логістика, пасажирські перевезення, інфраструктура, послуга тяги, виробництво і сервіс.

  Для вантажовласників буде створена прозора модель для взаємодії з компанією, а також розширять спектр послуг. Для цього створять окремі компанії термінальних послуг, форвардинга і контактної логістики, інтермодальних та міжнародних перевезень. Передбачають, що дані зміни піднімуть частку контейнерних перевезень з 29 до 45%. Крім того, планується підняття швидкості доставки вантажів на 15%. Буде проводитися і інвестування сектора вантажоперевезень в понад 28 млрд. Гривень. На них закуплять 20 тисяч нових вагонів і модернізовано 50 тисяч вагонів, які є у компанії зараз.

  У секторі пасажирських перевезень в доповненні до існуючих в 2018 році створять 6 регіональних компаній по приміських перевезеннях, а також вокзальна компанія. Крім цього, будуть покращувати якість обслуговування пасажирів і введуть нові стандарти. Для цього придбають новий рухомий склад і розширять мережу швидкісних поїздів категорій “Інтерсіті +”, “Нічний експрес”. На придбання 400 вагонів витратять 9 млрд. Гривень, 11 млрд. – на закупівлю електропоїздів, 3,5 млрд – на дизель-поїзда. Крім того, понад 10 мільярдів витратять на модернізацію вже наявного рухомого складу. Однак ці інвестиції будуть можливі лише за умови розробки діючих механізмів державної підтримки. Також до 2021 року планують збільшити кількість перевезень денними швидкісними поїздами з 30% до 45-50%.

  Буде також створено і окрема компанія – оператор тягового рухомого складу. За 5 років “Укрзалізниця” придбає понад 200 нових локомотивів і модернізує вже наявні. Всього ж інвестиції складуть більше 40 мільярдів, з яких 30 на придбання нових локомотивів, а 9,5 – на ремонт і модернізацію. За допомогою підвищення якості планування, використання та розподілу тягових ресурсів, ефективність використання рухомого складу збільшиться на 15%.

  Щодо 2015 року, в 2016 фінансовий результат “Укрзалізниці” збільшився на 9,5 млрд. Гривень. У майбутньому він буде збільшуватися за рахунок введення нових послуг і збільшення обсягу продажів. У 2021 році планується збільшити чистий дохід до 115,6 млрд. Гривень, що на 45% більше, ніж в 2017 році. Протягом 5 років надходження до бюджету складуть 105 млрд.гривень.

  Обіцяють також збільшити престижність роботи залізничників за допомогою підвищення заробітної плати. Планується, що за 5 років показники зарплати увійдуть до десятки рейтингу зарплат серед галузей вітчизняної економіки. Крім цього, будуть функціонувати системи охорони здоров’я і професійного навчання, а 100% працівників галузі отримають додатковий дохід за рахунок Недержавного пенсійного фонду “Укрзалізниці”.

  Відео: офіційний youtube-канал Укрзалізниці


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  “Західний контейнерний термінал” у Тернополі почав відправляти контейнерні поїзди до Польщі

  "Західний контейнерний термінал", який розташований в Тернополі, у 2021 році налагодив регулярне сполучення з польською інтермодальною мережею.

  ДТЕК використовує дрон-кулю для інспекції виробництва

  В результаті співпраці Innovation DTEK, ДТЕК Енерго і DroneUA, захищений дрон Elios 2, вироблений швейцарською компанією Flyability, був успішно протестований і введений...

  “Укроборонпром” працює над створенням керованих снарядів 155-мм з дальністю 50 кілометрів

  В України продовжують розвивати тематику керованих боєприпасів в рамках програми "Квітник"/"Барвінок". Про амбітні плани з розвитку боєприпасної галузі Концерну розповів директор Дивізіону...

  Міноборони отримає літак Ан-148 від “Антонова” та гелікоптер Мі-8

  Літак Ан-148-100В та гелікоптер Мі-8МТВ-1 зі складу Державного авіаційного підприємства "Україна" (підпорядкована ДУСі) передають у розпорядження Міністерству оборони України.

  Заводі «Океан» прийняв на ремонт черговий суховантаж (фото)

  У Миколаєві 8 квітня на Суднобудівному заводі «Океан» стало для проходження ремонту судно SOLKA 2.Передає Національний Промисловий Портал з...

  “Укравтодор” розпочав ремонт автодороги на території Чорнобильської зони (фото)

  У Чорнобильській зоні стартували ремонтні роботи на 40 кілометровій ділянці дороги між КПП "Дитятки" і КПП "Прип'ять" та під'їзду до ЧАЕС.

  П’ятий екіпаж катера Island готовий до відправки на навчання у США

  П’ятий екіпаж патрульного катеру Island готовий до виряджання у США на навчання.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Виділено кошти на реконструкцію та розбудову пунктів пропуску на Закарпатті

  Закарпатська область отримає кошти на реконструкцію старих та будівництво нових пунктів пропуску на Українському кордоні з державами Європейського Союзу.

  Зараз читають

  ДТЕК використовує дрон-кулю для інспекції виробництва

  В результаті співпраці Innovation DTEK, ДТЕК Енерго і DroneUA, захищений дрон Elios 2, вироблений швейцарською компанією Flyability,...

  Український ракетний комплекс «Вільха» отримав експортні контракти

  Укладено перші експортні контракти на постачання модернізованої реактивної системи залпового вогню «Вільха-М».Передає Національний Промисловий...

  З початку року МАУ перевезла понад 300 тисяч пасажирів

  Авіакомпанія МАУ за період з січня по березень 2021 року виконала 2 540 рейсів та перевезла 322...

  Міноборони отримає літак Ан-148 від “Антонова” та гелікоптер Мі-8

  Літак Ан-148-100В та гелікоптер Мі-8МТВ-1 зі складу Державного авіаційного підприємства "Україна" (підпорядкована ДУСі) передають у розпорядження Міністерству...