9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 21 Жовтня, 2021

Голова “Укрзалізниці” розповів про реформу залізниці, закупівлю 200 локомотивів і тисячах нових вагонів

 • Одесу відвідав Войцех Балчун, глава управління ПАТ “Укрзалізниця”. Приводом стала презентація стратегії розвитку компанії на 2017-2021 роки. Після обговорень його з трудовими колективами в регіонах він буде направлений на розгляд до наглядової ради “Укрзалізниці” і в Кабінет Міністрів.

  В першу чергу, перевізник хоче підвищити якість транспортних послуг, тим самим забезпечивши розвиток України, а також розвиватися на ринках ЄС, щоб в майбутньому стати лідером в таких перевезеннях, передає “Пасажирський Транспорт“.

  Згідно зі стратегією, продовжиться реформування галузі шляхом створення вертикально інтегрованої структури – в 2017-2019 будуть створені компанії не за регіональним принципом, а за видом діяльності. Бізнес-модель буде побудована на 5 бізнес-вертикалях: вантажні перевезення і логістика, пасажирські перевезення, інфраструктура, послуга тяги, виробництво і сервіс.

  Для вантажовласників буде створена прозора модель для взаємодії з компанією, а також розширять спектр послуг. Для цього створять окремі компанії термінальних послуг, форвардинга і контактної логістики, інтермодальних та міжнародних перевезень. Передбачають, що дані зміни піднімуть частку контейнерних перевезень з 29 до 45%. Крім того, планується підняття швидкості доставки вантажів на 15%. Буде проводитися і інвестування сектора вантажоперевезень в понад 28 млрд. Гривень. На них закуплять 20 тисяч нових вагонів і модернізовано 50 тисяч вагонів, які є у компанії зараз.

  У секторі пасажирських перевезень в доповненні до існуючих в 2018 році створять 6 регіональних компаній по приміських перевезеннях, а також вокзальна компанія. Крім цього, будуть покращувати якість обслуговування пасажирів і введуть нові стандарти. Для цього придбають новий рухомий склад і розширять мережу швидкісних поїздів категорій “Інтерсіті +”, “Нічний експрес”. На придбання 400 вагонів витратять 9 млрд. Гривень, 11 млрд. – на закупівлю електропоїздів, 3,5 млрд – на дизель-поїзда. Крім того, понад 10 мільярдів витратять на модернізацію вже наявного рухомого складу. Однак ці інвестиції будуть можливі лише за умови розробки діючих механізмів державної підтримки. Також до 2021 року планують збільшити кількість перевезень денними швидкісними поїздами з 30% до 45-50%.

  Буде також створено і окрема компанія – оператор тягового рухомого складу. За 5 років “Укрзалізниця” придбає понад 200 нових локомотивів і модернізує вже наявні. Всього ж інвестиції складуть більше 40 мільярдів, з яких 30 на придбання нових локомотивів, а 9,5 – на ремонт і модернізацію. За допомогою підвищення якості планування, використання та розподілу тягових ресурсів, ефективність використання рухомого складу збільшиться на 15%.

  Щодо 2015 року, в 2016 фінансовий результат “Укрзалізниці” збільшився на 9,5 млрд. Гривень. У майбутньому він буде збільшуватися за рахунок введення нових послуг і збільшення обсягу продажів. У 2021 році планується збільшити чистий дохід до 115,6 млрд. Гривень, що на 45% більше, ніж в 2017 році. Протягом 5 років надходження до бюджету складуть 105 млрд.гривень.

  Обіцяють також збільшити престижність роботи залізничників за допомогою підвищення заробітної плати. Планується, що за 5 років показники зарплати увійдуть до десятки рейтингу зарплат серед галузей вітчизняної економіки. Крім цього, будуть функціонувати системи охорони здоров’я і професійного навчання, а 100% працівників галузі отримають додатковий дохід за рахунок Недержавного пенсійного фонду “Укрзалізниці”.

  Відео: офіційний youtube-канал Укрзалізниці


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Одесу прибуло подароване Україні науково-дослідне судно Belgica (відео)

  Науково-дослідне судно Belgica, яке було передано Україні Королівством Бельгія, прибуло в Одесу.Передає Національний Промисловий...

  Порт Ніка-Тера прийняв найдовше судно у своїй історії

  Порт Ніка-Тера, що входить в структуру Group DF, прийняв судно з найбільшою довжиною у своїй історії – суховантаж Cymona Glory (Маршаллові острова)...

  У Міноборони створили Департамент державного гарантування якості

  Для вдосконалення взаємодії з виконавцями оборонних закупівель у Міністерстві оборони створено Департамент державного гарантування якості.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Президент підписав закон про спрямування додаткових коштів на армію

  Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» № 1807-ІХ.

  ​Нібулон сплатив понад 540 мільйонів гривень податків з початку року

  За три квартали 2021 року "Нібулон" направив 541,03 мільйонів гривень податків і зборів до бюджетів різних рівнів.Передає Національний Промисловий...

  Український «Руслан» доставить на Гуам гелікоптер ВМС Німеччини

  На Маріанський острів Гуам український літак Ан-124-100 «Руслан» доставить вертоліт «Sea Lynx» військових Німеччини.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  На підприємстві у Новомосковську відкрили новий соєпереробний цех

  У Новомосковську на Дніпропетровщині відкрили новий соєпереробний цех, розташований на заводі з виробництва кормів "АГРО КОМ".Передає Національний Промисловий Портал з...

  На розвиток та розбудову українського флоту витратять 1,3 мільярда фунтів британського кредиту

  Половина коштів з кредитних 2,5 мільярдів фунтів стерлінгів (2,7 млрд дол.), які Велика Британія надає Україні, піде на посилення українського флоту.

  Зараз читають

  Морська пошуково-рятувальна служба хоче купити судно, здатне працювати в льодових умовах

  Підприємство "Морська пошуково-рятувальна служба" планує купити швидкісне морське пошуково-рятувальне судно.Про це передає Національний Промисловий...

  Держвипробування у рамках ДКР “Сайгак” перенесуть через зміну вимог

  Легкий автомобіль підвищеної прохідності, який розробляється для потреб ЗСУ в рамках ДКР з шифром "Сайгак", має бути...

  У Києві розпочали роботи з добудови Дарницького мосту (відео)

  На Дарницькому мосту в Києві почалися роботи по добудові з'їздів з переправи на лівому березі.

  Три українських порти продадуть на приватизаційних аукціонах до весни 2022 року

  Фонд держмайна (ФДМ) України в четвертому кварталі 2021 року - першому кварталі 2022 роки планує продати на...