9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 27 Січня, 2022

Фонд державного майна виставить на продаж «Дніпропетровський електровозобудівний завод»

Фонд державного майна оголосив про підготовку до продажу ДП «Дніпропетровський електровозобудівний завод». Це останнє підприємство країни, яке випускало нові серії локомотивів в часи незалежності України.

Раніше Україна фактично втратила колишній тепловозобудівний гігант часів Радянського Союзу – «Луганськтепловоз», який через бойові дії перемістив більшість обладнання до Ростовської області і зараз працює на ринок РФ. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на zbk.

Останнім підприємством, яке мало досвід виробництва локомотивів в Україні лишався «Дніпропетровський електровозобудівний завод» (ДП «ДЕБЗ»), який належить державі.

«ДЕБЗ» за останні 20 років випустив 40 електровозів ДЕ1, потужністю 6250 кВт та спільно з компанією Siemens 18 електровозів ДС3, потужністю 4800 кВт.

Останній електровоз зійшов з конвеєра ще в 2008 році і після цього завод не мав замовлень від Укрзалізниці.

УЗ також нібито розглядала можливість будівництва нових локомотивів на «ДЕБЗ» після оголошення про масштабне оновлення рухомого складу. Проте, як відомо, керівництво компанії дійшло висновків, що «Дніпропетровський ЕБЗ» не зможе будувати тепловози навіть спільними зусиллями із закордонними компаніями і уклало контракт з General Electric.

Станом на 1 вересня 2018 року ДП «Дніпропетровський електровозобудівний завод» має непогашену заборгованість із заробітної плати в сумі понад 7 млн. грн. і спеціалізується виключно на ремонті обладнання.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають