9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 6 Грудня, 2022

Енергомашспецсталь виготовив унікальну обичайку для АЕС «Аккую»

У листопаді в ПАТ «Енергомашспецсталь» успішно пройшло приймання заготовок для реакторного обладнання Блоку №3 турецької АЕС «Аккую». Процедура проходила за участю інспектора Агентства з ядерного регулювання (АЯР) Турецької Республіки.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Металлургпром.

Приймання проходило відповідно до плану виготовлення та контролю якості на майданчику механообробного цеху ПАТ «ЕМСС». Протягом чотирьох днів представник АЯР спільно з фахівцями підприємства провів візуальний та вимірювальний контроль трьох заготовок для корпусу реактора та головного циркуляційного насоса. Процедура приймання пройшла без зауважень, що підтверджує високу якість виробів, що виготовляються.

Відвантаження прийнятого товару заплановано на кінець листопада. До партії увійдуть дві сфери масою по 14 тонн кожна і великогабаритна обичайка масою 125 тонн, призначена для виробництва корпусу реактора.

Унікальність виробу – в його габаритах: висота обичайки близько 5 метрів, діаметр – 4,7 метра, товщина стінки – понад 20 см. Великогабаритна заготовка була виготовлена ​​зі зливка 415 тонн і відкута на автоматизованому кувальному комплексі 15 000 тонн-сил.

До Замовника виготовлена ​​на Енергомашспецсталь продукція вирушить спочатку на спеціальному автомобільному, а потім морському транспорті. Загальна маса партії становитиме 152,5 тонни.

Нагадаємо, Енергомашспецсталь постачає заготовки для першої АЕС у Туреччині з 2016 року. За цей час для чотирьох блоків АЕС «Аккую» підприємство виготовило сотні заготовок для корпусу реактора, парогенератора, компенсатора тиску, головного циркуляційного насосного агрегату (ГЦНА), головного циркуляційного трубопроводу та іншого обладнання ядерного острова. Оперує АЕС російська компанія “Росатом”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають