9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Грудня, 2021

Дніпро планує закуповувати українські трамваї за кошти ЄБРР

Міська влада Дніпра розглядає трамвай українського виробництва для перспективного оновлення муніципального трамвайного парку, для цього планується залучити кредитні кошти ЄБРР.

Про це повідомив заступник голови комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський в соцмережі Facebook, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

“Місто планує залучити кредитні кошти ЄБРР, які підуть на реконструкцію маршруту №19 і закупівлю сучасного транспорту. Якщо це буде трамвай, вироблений в Дніпрі, працівники “Південмашу” матимуть роботу”, – зазначив Кисилевський під час відвідин депо в Дніпрі, де проходить випробування новий український трамвай К-1Т306 компанії “Татра-Юг”.

blank
Фото: Департамент транспорту та інфраструктури м. Дніпро

За словами парламентарія, важливо, щоб українські міста купували українські трамваї, а не нові або вживані імпортні.

“Якщо місто купує український трамвай – замовлення отримує українське підприємство, наші працівники отримують роботу і зарплату. Пенсіонери за рахунок сплаченого ЄСВ отримають пенсію. А міста повернуть частину витрачених грошей у вигляді податку з офіційних зарплат співробітників підприємств”, – додав він.

blank

Нардеп підкреслив, що виробництво трамваїв “Татра-Юг” забезпечує роботою співробітників “Південмашу” в Дніпрі та виробників комплектуючих для цих трамваїв на інших українських підприємствах. Крім компанії “Татра-Юг” трамваї в Україні виробляє львівський “Електрон”. Тестову модель представив чернігівський “Еталон”. Плани налагодити виробництво трамваїв озвучила влада Харкова.

“Поданий мною законопроєкт №3739 про локалізацію передбачає законодавчо закріпити обов’язок державних замовників вимагати, щонайменше, частку місцевої складової в машинобудівній продукції, яку вони купують. Мова про залізничний та міський транспорт, комунальну та спеціальну техніки, енергетичне обладнання, авіа- та космічну техніку”, – підсумував заступник голови комітету ВРУ з питань економічного розвитку.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають