9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 21 Березня, 2023

Черкаський автозавод передав партію шкільних автобусів на Львівщину (фото)

Вісім громад Львівської області отримали шкільні автобуси, які закупили за рахунок співфінансування освітньої субвенції з державного бюджету, обласного бюджету та коштів територіальних громад.

Передає Промисловий Портал з посиланням на 032.ua.

Нові автобуси українського виробництва отримали Кам’янка-Бузька, Дрогобицька, Бісковицька, Новокалинівська, Стрийська, Сколівська, Червоноградська та Івано-Франківська територіальні громади.

Нові автобуси Ataman D093S2 виготовило та передало замовнику підприємство «Черкаський автобус».

blank
Шкільні автобуси українського виробництва. Фото: Львівська ОВА

Старі автобуси громада передала на потреби Збройних сил України, ще частина потребує заміни через тривалий термін експлуатації.

Зокрема, Дрогобицька громада – одна з тих, які від початку повномасштабного вторгнення передали на потреби фронту найбільше шкільних автобусів. Як розповів керівник громади Тарас Кучма, при відсутності спеціалізованого транспорту погодили з перевізниками-підприємцями, що ті тимчасово перевозитимуть дітей безоплатно.

“У співфінансуванні з державного бюджету та обласного бюджету ми закупили 5 “школяриків”, три з них вже отримали, на два ще чекаємо. У цьому році потрібно буде закупити ще 4 школярики, щоб закрити всі наші потреби”, – зазначив він.

Загалом Львівська область закупила 126 автобусів, 8 з них – спеціалізовані, тобто пристосовані під потреби дітей з інвалідністю.

Левову частку, а це – 80 транспортних засобів Львівська ОВА передала ще минулого року, іншу частину передадуть громадам до кінця першого кварталу цього року.

blank
Шкільні автобуси українського виробництва. Фото: Львівська ОВА

Як наголосив Іван Собко, при розподілі «школяриків» на громади акцентують увагу на ефективно упорядкованій освітній мережі на територіях, кількості дітей, які потребують довезення до навчання, відсотку співфінансування закупівлі автобусів.

“Ми докладаємо чимало зусиль, щоб діти мали якісні умови навчання та доїзду. Будівництво та ремонт навчальних закладів, закупівля необхідного обладнання для них, «школярики». Завдання ж голів тергромад зробити ефективну освітню мережу, дбати про максимально комфортні умови для навчання дітей, адже діти – це наше майбутнє”, – наголосив Іван Собко.

blank
Шкільні автобуси українського виробництва. Фото: Львівська ОВА

Як він додав, загалом потреба Львівської області у шкільних автобусах становить 167 автобусів. 126 з них передадуть до кінця першого кварталу цього року.

“Також маємо субвенцію в держбюджеті на 2023 рік, додамо кошти місцевих громад та фінансування з обласного бюджету. Таким чином цього року маємо повністю закрити потребу у шкільних автобусах, в тому числі спеціалізованих”, – додав Іван Собко.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають