9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 20 Червня, 2021

Битва за найбільший тендер на поставку трамваїв до Києва триває

 • Антимонопольний комітет України 4 серпня розгляне скаргу українсько-німецького СП “Електронтранс” (Львів), який просить скасувати оголошення про намір “Київпастрансу” укласти договір з польською Pesa на поставку 40 26-метрових трамвайних вагонів після перемоги в аукціоні 18 липня.

  Згідно з рішенням АМКУ, оприлюдненому ввечері у вівторок, подана 24 липня скарга “Електронтранс” прийнята до розгляду тільки в частині невідповідності цінової пропозиції переможця умовами проведеного аукціону.

  У той же час в частині невідповідності, на думку “Електронтранс”, пропозицій переможця умовам тендерної документації, АМКУ відмовив у розгляді, мотивуючи порушенням термінів подачі скарги.

  Як повідомлялося 18 липня PESA на аукціоні в ProZorro виграла у “Електронтранс” торги на поставку 40 трамвайних вагонів Києву, запропонувавши їх за 1 млрд 813,199 млн грн при очікуваній сумі закупівлі 1,946 млрд грн. При цьому пропозиція “Електронтранс” було тільки на 1 тис. Грн більше – 1 млрд 813,2 млн грн.

  Тоді ж було опубліковано оголошення про намір укласти договір з польською компанією.

  У своїй скарзі до АМКУ “Електронтранс”, зокрема, вказує на те, що умовами тендера обговорена поставка товару на умовах DАP згідно Incoterms-2010, яка передбачає звільнення іноземного учасника від сплати 5% -й імпортного мита.

  “Тобто, витрати по сплаті ввізного мита понесе замовник – КП” Київпастранс “в сумі близько 75,55 млн грн (5% від 1,511 млрд грн (сума без ПДВ)). Таким чином, за результатами аналізу поданого PESA пропозиції, ціна товару не включає всі податки, збори і обов’язкові платежі. Тому вважаємо, що діями замовника створені перешкоди для правильного визначення ціни і встановлені нерівні умови для пропозицій резидентів і нерезидентів”, – зазначається у скарзі.

  При цьому “Електронтранс” вказує на те, що з урахуванням суми імпортного мита пропозицію PESA стає істотно дорожче пропозиції українського учасника.

  У частині невідповідності пропозиції PESA умовами тендеру, в скарзі вказувалося, що сертифікат відповідності на трамваї польської компанії не підтверджує їх випробування за багатьма пунктами чотирьох ДСТУ, що регламентують характеристики, важливі для безпеки техніки.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Україні затвердила Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу

  Рада національної безпеки та оборони на засіданні розглянула та затвердила Стратегії розвитку оборонно-промислового комплексу України.

  “Укрзалізниця” планує заробляти близько 100 мільйонів гривень на рік від здачі в оренду площ на вокзалах

  Протягом літа через систему Prozorro.Продажі АТ "Укрзалізниця" планує передати в оренду понад 41,5 тис. кв. м площ 24 залізничних вокзалів.

  На трасі Н-31 Дніпро-Решетилівка продовжують масштабне будівництво нового шляхопроводу через залізницю (фото)

  На Полтавщині, в рамках будівництва траси Н-31 Дніпро-Решетилівка, мостовики працюють над зведенням нового шляхопроводу через залізницю в с. Бутенки.

  Україна і Туреччина відновлять дружні візити кораблів берегової охорони

  Керівники Морської охорони ДПСУ та Берегової охорони Туреччини на спільній зустрічі домовилися про продовження та посилення співпраці у Чорному морі.

  Для Збройні сили України замовили десяток броньованих гусеничних тягачів БТС-4

  В інтересах Збройних Сил України замовлено десяток модернізованих броньованих гусеничних тягачів БТС-4.Про це розказали у сюжеті Факти ICTV, передає Національний Промисловий...

  Компанія «Радіонікс» розробляє активну головку самонаведення нового покоління

  Науково-виробниче підприємство «Радіонікс» розробляє активну головку самонаведення нового покоління.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.Про нові...

  Авіакомпанія “Мотор Січ” отримає в лізинг два літаки Ан-140

  Державний концерн Укроборонпром планує підписати з авіакомпанією "Мотор Січ" договір про завершення будівництва і передачі в лізинг двох літаків Ан-140 до кінця...

  КВБЗ готовий виготовити всі замовлені “Укрзалізницею” дизель-потяги до кінця цього року

  Крюківський вагонобудівний завод планує завершити складання шести одиниць тривагонних дизель-потягів ДПКр-3 до кінця 2021 року. Виробництво даних складів передбачено контрактом з "Укрзалізницею"...

  Зараз читають

  КБ «ЛУЧ» представило широкому загалу модернізований самохідний ПТРК «Штурм-С» (фото)

  Під час міжнародної зброярської виставки «Зброя та безпека», яка проходить у Києві на базі Міжнародного виставкового центру,...

  В Україні працюють над створенням уламково-фугасного снаряда для артилерійських систем «Гіацинт»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» працює над кінетичним уламково-фугасним снарядом КОФС-152 до 152-мм артилерійських систем «Гіацинт».

  Державна компанія «Артем» представила у Києві дрон-камікадзе «Мисливець»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» окрім боєприпасів до ствольної артилерії та авіації працює над дроном-камікадзе «Мисливець». Він...

  Для Збройні сили України замовили десяток броньованих гусеничних тягачів БТС-4

  В інтересах Збройних Сил України замовлено десяток модернізованих броньованих гусеничних тягачів БТС-4.Про це...