9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 3 Липня, 2022

Битва за найбільший тендер на поставку трамваїв до Києва триває

Антимонопольний комітет України 4 серпня розгляне скаргу українсько-німецького СП “Електронтранс” (Львів), який просить скасувати оголошення про намір “Київпастрансу” укласти договір з польською Pesa на поставку 40 26-метрових трамвайних вагонів після перемоги в аукціоні 18 липня.

Згідно з рішенням АМКУ, оприлюдненому ввечері у вівторок, подана 24 липня скарга “Електронтранс” прийнята до розгляду тільки в частині невідповідності цінової пропозиції переможця умовами проведеного аукціону.

У той же час в частині невідповідності, на думку “Електронтранс”, пропозицій переможця умовам тендерної документації, АМКУ відмовив у розгляді, мотивуючи порушенням термінів подачі скарги.

Як повідомлялося 18 липня PESA на аукціоні в ProZorro виграла у “Електронтранс” торги на поставку 40 трамвайних вагонів Києву, запропонувавши їх за 1 млрд 813,199 млн грн при очікуваній сумі закупівлі 1,946 млрд грн. При цьому пропозиція “Електронтранс” було тільки на 1 тис. Грн більше – 1 млрд 813,2 млн грн.

Тоді ж було опубліковано оголошення про намір укласти договір з польською компанією.

У своїй скарзі до АМКУ “Електронтранс”, зокрема, вказує на те, що умовами тендера обговорена поставка товару на умовах DАP згідно Incoterms-2010, яка передбачає звільнення іноземного учасника від сплати 5% -й імпортного мита.

“Тобто, витрати по сплаті ввізного мита понесе замовник – КП” Київпастранс “в сумі близько 75,55 млн грн (5% від 1,511 млрд грн (сума без ПДВ)). Таким чином, за результатами аналізу поданого PESA пропозиції, ціна товару не включає всі податки, збори і обов’язкові платежі. Тому вважаємо, що діями замовника створені перешкоди для правильного визначення ціни і встановлені нерівні умови для пропозицій резидентів і нерезидентів”, – зазначається у скарзі.

При цьому “Електронтранс” вказує на те, що з урахуванням суми імпортного мита пропозицію PESA стає істотно дорожче пропозиції українського учасника.

У частині невідповідності пропозиції PESA умовами тендеру, в скарзі вказувалося, що сертифікат відповідності на трамваї польської компанії не підтверджує їх випробування за багатьма пунктами чотирьох ДСТУ, що регламентують характеристики, важливі для безпеки техніки.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають